Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Cerkiew Św. Michała Archanioła
Hańczowa 56, Wysowa Zdrój
tel. 18/ 353-22-47

49°26'7" N, 21°10'40" E

Cerkiew w Wysowej to prawosławna cerkiew Św. Michała Archanioła, a dawniej cerkiew greckokatolicka. Obecna budowla stanęła w 1779 roku w miejscu wcześniejszej, spalonej w 1777 roku, w czasie walk konfederatów barskich z wojskami rosyjskimi. Ta urokliwa cerkiew stanowi zachodniołemkowski obiekt sakralny, pierwotnie trójdzielna, dziś jest dwudzielna.Wewnątrz zachwyca polichromia o charakterze neogotyckim, datowana na lata 1912-13, ponadto podziwiać tu można piękny, kompletny ikonostas z XVIII wieku oraz ołtarz boczny z ikoną Matki Boskiej. Oba zabytki przedstawiają styl barokowy. Cerkiew Św. Michała Archanioła w Wysowej leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, podobnie, jak pobliski kościół NMP Wniebowziętej w Wysowej.Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Piotr Zapaleniec 400 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020