Cerkiew w Wysowej

Cerkiew w Wysowej

Cerkiew w Wysowej to prawosławna cerkiew Św. Michała Archanioła, a dawniej cerkiew greckokatolicka. Obecna budowla stanęła w 1779 roku w miejscu wcześniejszej, spalonej w 1777 roku, w czasie walk konfederatów barskich z wojskami rosyjskimi. Ta urokliwa cerkiew stanowi zachodniołemkowski obiekt sakralny, pierwotnie trójdzielna, dziś jest dwudzielna.Wewnątrz zachwyca polichromia o charakterze neogotyckim, datowana na lata 1912-13, ponadto podziwiać tu można piękny, kompletny ikonostas z XVIII wieku oraz ołtarz boczny z ikoną Matki Boskiej. Oba zabytki przedstawiają styl barokowy. Cerkiew Św. Michała Archanioła w Wysowej leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, podobnie, jak pobliski kościół NMP Wniebowziętej w Wysowej.

Adres

Cerkiew Św. Michała Archanioła
Hańczowa 56, Wysowa Zdrój
tel. 18/ 353-22-47

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację