Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Cerkiew w Wołowcu, Tadeusz Walkowicz

Cerkiew w Wołowcu

(5 głosów: 1)

Piękna prawosławna cerkiew Opieki Matki Bożej w Wołowcu pochodzi z XVIII wieku. Świątynia stoi przy drodze do Nieznajowej, koło czerwonego Głównego Szlaku Beskidzkiego. To filialna cerkiew należąca do parafii Świętych Kosmy i Damiana w Bartnem.Po Akcji „Wisła” cerkiew w Wołowcu stała się owczarnią i oborą, ale oddano ją prawosławnym Łemkom, którzy wrócili do Wołowca po 1958 roku.

Drewniana cerkiew w Wołowcu jest zbudowana w stylu zachodnio-łemkowskim, z łamanymi dachami i cebulkowymi zwieńczeniami. W nawie i przedsionku zachowała się polichromia z XIX stulecia. Podziwiać tu można również ikonostas z XVIII wieku. Obok cerkwi znajduje się stary łemkowski cmentarz.Cerkiew w Wołowcu leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Cerkiew Opieki Matki Bożej
Bartne 23, Wołowiec, Sękowa
tel. 18/ 351-84-54Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Małopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie drewniane
49°31'1N, 21°21'28E
17 sierpień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację