Cerkiew w Wasilkowie, Magdalena

Cerkiew w Wasilkowie

(4.1 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwsze wzmianki o drewnianej cerkwi w Wasilkowie koło Białegostoku na Podlasiu pochodzą jeszcze z 1669 roku. W chwili obecnej stoi tu piękna budowla murowana w stylu bizantyjsko-ruskim. We wnętrzu cerkwi znajduje się zabytkowy Ikonostas z 1836 roku.

Przed cerkwią stoi również zabytkowa brama, późnoklasycystyczna, będąca zarazem dzwonnicą. Została ona zbudowana 20 lat po powstaniu kościoła.W cerkwi w Wasilkowie wybuchły dwa pożary - pierwszy w roku 1867, a drugi rok później. Drugi pożar, wywołany przez uderzenie pioruna, zniszczył cerkiew całkowicie. Podobno ogień był tak wielki i gorący, że stopił nawet dzwony. Odbudowa Cerkwi w obecnym kształcie zakończyła się w 1875 roku. Cerkiew w Wasilkowie do złudzenia przypomina cerkiew w Sokółce.

Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Rynek Kilińskiego, Wasilków

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022