Cerkiew w Ustrzykach Dolnych, Arkadiusz Musielak

Cerkiew w Ustrzykach Dolnych

(4.8 głosów: 5)

Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Ustrzykach Dolnych w Bieszczadach to murowana świątynia z 1847 roku.Cerkiew w Ustrzykach w 1951 roku została opuszczona, mieściła przez chwilę kościół katolicki, potem służyła jako magazyn. w tym czasie mocno podupadła.

Cerkiew w Ustrzykach Dolnych, Arkadiusz Musielak
Cerkiew w Ustrzykach Dolnych, Arkadiusz Musielak

W 1985 roku cerkiew przekazano grekokatolikom, którzy opiekują się nią do dziś. Przy cerkwi stoi dzwonnica parawanowa z trzema arkadami z tego samego roku co cerkiew. Na cmentarzu przy cerkwi znajduje się cmentarz, ale nie zachowały się nagrobki, jedynie dębowy krzyż z 1938 roku, ustawiony z okazji 950-lecia Chrztu Rusi.Cerkiew Zaśnięcia MB
ul. Szkolna 7, Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne noclegi

Ustrzyki Dolne to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ustrzyki Dolne Bieszczady
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie
49°25'51N, 22°35'21E
27 styczeń 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację