Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Ustrzykach Dolnych w Bieszczadach to murowana świątynia z 1847 roku.Cerkiew w Ustrzykach w 1951 roku została opuszczona, mieściła przez chwilę kościół katolicki, potem służyła jako magazyn. w tym czasie mocno podupadła.

Cerkiew w Ustrzykach Dolnych
Cerkiew w Ustrzykach Dolnych

W 1985 roku cerkiew przekazano grekokatolikom, którzy opiekują się nią do dziś. Przy cerkwi stoi dzwonnica parawanowa z trzema arkadami z tego samego roku co cerkiew. Na cmentarzu przy cerkwi znajduje się cmentarz, ale nie zachowały się nagrobki, jedynie dębowy krzyż z 1938 roku, ustawiony z okazji 950-lecia Chrztu Rusi.

Cerkiew Zaśnięcia MB
ul. Szkolna 7, Ustrzyki Dolne

Cerkiew w Ustrzykach Dolnych
Cerkiew w Ustrzykach Dolnych


Ustrzyki Dolne noclegi

Ustrzyki Dolne to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021