Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Cerkiew w Stefkowej, Danusia

Cerkiew w Stefkowej

(4.6 głosów: 5)

W centrum miejscowści Stefkowa koło Ustrzyk Dolnych w Bieszczadach stoi drewniana dawna cerkiew grekokatolicka Św. Paraskewy. Została ona wzniesiona w latach 1836-40.Prawdopodobnie początkowo była budowana jako kościół katolicki z fundacji Andrzeja Górskiego, ponieważ wieś posiadała już cerkiew. Jednak została ona zniszczona podczas pożaru. Obok dawnej cerkwi stoi dzwonnica z 1906 roku, a w jej pobliżu leżą dwa bliźniacze nagrobki fundatora światyni oraz jego brata.

Od roku 1947 cerkiew w Stefkowej pełni rolę rzymskokatolickiego kościoła filialnego parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Olszanicy.Cerkiew Św. Paraskewy
Wielka Pętla Bieszczadzka, Stefkowa

Ustrzyki Dolne noclegi

Ustrzyki Dolne to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ustrzyki Dolne Bieszczady
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły cerkwie drewniane
49°27'21N, 22°28'36E
27 styczeń 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację