W centrum miejscowści Stefkowa koło Ustrzyk Dolnych w Bieszczadach stoi drewniana dawna cerkiew grekokatolicka Św. Paraskewy. Została ona wzniesiona w latach 1836-40.Prawdopodobnie początkowo była budowana jako kościół katolicki z fundacji Andrzeja Górskiego, ponieważ wieś posiadała już cerkiew. Jednak została ona zniszczona podczas pożaru. Obok dawnej cerkwi stoi dzwonnica z 1906 roku, a w jej pobliżu leżą dwa bliźniacze nagrobki fundatora światyni oraz jego brata.

Cerkiew w Stefkowej
Cerkiew w Stefkowej

Od roku 1947 cerkiew w Stefkowej pełni rolę rzymskokatolickiego kościoła filialnego parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Olszanicy.

Cerkiew Św. Paraskewy
Wielka Pętla Bieszczadzka, StefkowaUstrzyki Dolne noclegi

Ustrzyki Dolne to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021