Cerkiew w Stefkowej, Danusia

Cerkiew w Stefkowej

(4.5 głosów: 6)

W centrum miejscowści Stefkowa koło Ustrzyk Dolnych w Bieszczadach stoi drewniana dawna cerkiew grekokatolicka Św. Paraskewy. Została ona wzniesiona w latach 1836-40.Prawdopodobnie początkowo była budowana jako kościół katolicki z fundacji Andrzeja Górskiego, ponieważ wieś posiadała już cerkiew. Jednak została ona zniszczona podczas pożaru. Obok dawnej cerkwi stoi dzwonnica z 1906 roku, a w jej pobliżu leżą dwa bliźniacze nagrobki fundatora światyni oraz jego brata.

Cerkiew w Stefkowej, Arkadiusz Musielak
Cerkiew w Stefkowej, Arkadiusz Musielak

Od roku 1947 cerkiew w Stefkowej pełni rolę rzymskokatolickiego kościoła filialnego parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Olszanicy.Cerkiew Św. Paraskewy
Wielka Pętla Bieszczadzka, Stefkowa

Ustrzyki Dolne noclegi

Ustrzyki Dolne to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ustrzyki Dolne Bieszczady
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły cerkwie drewniane
49°27'21N, 22°28'36E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021