Cerkiew w Rudence

Cerkiew w Rudence
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Cerkiew Opieki Najświętszej Maryi Panny w Rudence w Bieszczadach to obecnie rzymskokatolicki kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Cerkiew w Rudence powstała w 1844 roku w miejscu wcześniejszej cerkwi. Jest to budowla drewniana, orientowana, konstrukcji zrębowej. 

Cerkiew w Rudence
Cerkiew w Rudence


Po wojnie, jak większość cerkwi w regionie, została opuszczona i stała się magazynem zbożowym. W 1971 roku dawną cerkiew przejęli katolicy obrządku łacińskiego. Cerkiew nie zachowała oryginalnego wyposażenia. Niedaleko można odwiedzić cerkiew w Olszanicy.

Cerkiew Opieki NMP - kościół MB Nieustającej Pomocy
Rudenka

Cerkiew w Rudence
Cerkiew w Rudence

Noclegi w Bieszczadach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Cerkiew w Rudence
Cerkiew w Rudence
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024