Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Cerkiew Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Nowej Woli koło Michałowa to piękna drewniana cerkiew prawosławna powstała w 1908 roku.Cerkiew w Nowej Woli to efektowna budowla o konstrukcji zrębowej, wzniesiona na planie krzyża łacińskiego. Nad kruchtą nadbudowano wieżę - dzwonnicę, zwieńczoną ośmiobocznym hełmem z kopułką. Każde wejście do cerkwi poprzedzone jest gankiem, ponad którym są dwuspadowe daszki wsparte na kolumienkach.

Cerkiew w Nowej Woli
Cerkiew w Nowej Woli

Kształtem cerkiew w Nowej Woli przypomina pobliską cerkiew w Narwi.

Cerkiew Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
Nowa Wola 84Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020