Cerkiew w Hoszowie, Danusia

Cerkiew w Hoszowie

(4.7 głosów: 10)

Piękna drewniana greckokatolicka cerkiew Św. Mikołaja w Hoszowie w Bieszczadach wzniesiona została w 1939 roku na planie krzyża greckiego, w miejscu dawnej cerkwi z XVIII wieku. Do budowy obecnej świątyni użyto między innymi materiału ze starej cerkwi.Budowa nie została ukończona przed wybuchem II wojny światowej i Niemcy wykorzystywali to miejsce jako magazyn amunicji. Dokończono ją 3 lata po wojnie, jednak w 1951 roku cerkiew została opuszczona i przez jakiś czas służyła za owczarnię.

cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat

W 1971 roku cerkiew w Hoszowie została przejęta przez kościół katolicki, mieści się tu parafia Św. Bronisławy. Nieco na zachód od dawnej cerkwi w Hoszowie można odwiedzić dawną cerkiew w Hoszowczyku, a nieco dalej na południe dawną cerkiew w Rabem.Cerkiew Św. Mikołaja - kościół Św. Bronisławy
Wielka Pętla Bieszczadzka, Hoszów

cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bieszczady
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły cerkwie drewniane
49°23'27N, 22°38'27E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021