Cerkiew w Hoszowie, Danusia

Cerkiew w Hoszowie

(4.7 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Piękna drewniana greckokatolicka cerkiew Św. Mikołaja w Hoszowie w Bieszczadach wzniesiona została w 1939 roku na planie krzyża greckiego, w miejscu dawnej cerkwi z XVIII wieku. Do budowy obecnej świątyni użyto między innymi materiału ze starej cerkwi.

Budowa nie została ukończona przed wybuchem II wojny światowej i Niemcy wykorzystywali to miejsce jako magazyn amunicji. Dokończono ją 3 lata po wojnie, jednak w 1951 roku cerkiew została opuszczona i przez jakiś czas służyła za owczarnię.

cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat


W 1971 roku cerkiew w Hoszowie została przejęta przez kościół katolicki, mieści się tu parafia Św. Bronisławy. Nieco na zachód od dawnej cerkwi w Hoszowie można odwiedzić dawną cerkiew w Hoszowczyku, a nieco dalej na południe dawną cerkiew w Rabem.

Cerkiew Św. Mikołaja - kościół Św. Bronisławy
Wielka Pętla Bieszczadzka, Hoszów

cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
Bieszczady
Normalna
kościoły cerkwie drewniane
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022