Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Piękna drewniana greckokatolicka cerkiew Św. Mikołaja w Hoszowie w Bieszczadach wzniesiona została w 1939 roku na planie krzyża greckiego, w miejscu dawnej cerkwi z XVIII wieku. Do budowy obecnej świątyni użyto między innymi materiału ze starej cerkwi.Budowa nie została ukończona przed wybuchem II wojny światowej i Niemcy wykorzystywali to miejsce jako magazyn amunicji. Dokończono ją 3 lata po wojnie, jednak w 1951 roku cerkiew została opuszczona i przez jakiś czas służyła za owczarnię.

cerkiew w Hoszowie
cerkiew w Hoszowie

W 1971 roku cerkiew w Hoszowie została przejęta przez kościół katolicki, mieści się tu parafia Św. Bronisławy. Nieco na zachód od dawnej cerkwi w Hoszowie można odwiedzić dawną cerkiew w Hoszowczyku, a nieco dalej na południe dawną cerkiew w Rabem.

Cerkiew Św. Mikołaja - kościół Św. Bronisławy
Wielka Pętla Bieszczadzka, Hoszów

cerkiew w Hoszowie
cerkiew w Hoszowie
cerkiew w Hoszowie


Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020