Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Cerkiew w Hoszowie, Danusia

Cerkiew w Hoszowie

(4.7 głosów: 10)

Piękna drewniana greckokatolicka cerkiew Św. Mikołaja w Hoszowie w Bieszczadach wzniesiona została w 1939 roku na planie krzyża greckiego, w miejscu dawnej cerkwi z XVIII wieku. Do budowy obecnej świątyni użyto między innymi materiału ze starej cerkwi.Budowa nie została ukończona przed wybuchem II wojny światowej i Niemcy wykorzystywali to miejsce jako magazyn amunicji. Dokończono ją 3 lata po wojnie, jednak w 1951 roku cerkiew została opuszczona i przez jakiś czas służyła za owczarnię.

cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat

W 1971 roku cerkiew w Hoszowie została przejęta przez kościół katolicki, mieści się tu parafia Św. Bronisławy. Nieco na zachód od dawnej cerkwi w Hoszowie można odwiedzić dawną cerkiew w Hoszowczyku, a nieco dalej na południe dawną cerkiew w Rabem.Cerkiew Św. Mikołaja - kościół Św. Bronisławy
Wielka Pętla Bieszczadzka, Hoszów

cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
cerkiew w Hoszowie, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bieszczady
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły cerkwie drewniane
49°23'27N, 22°38'27E
27 styczeń 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację