Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Cerkiew Św. Piotra i Pawła w Sosnowicy

Cerkiew Św. Piotra i Pawła w Sosnowicy

Cerkiew Św. Piotra i Pawła
ul. Wojska Polskiego, Sosnowica

51°31'19" N, 23°4'50" E

Cerkiew prawosławna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy położona jest przy głównej ulicy, na trasie z Lublina do Włodawy. Powstała w miejscu wcześniejszej drewnianej cerkwi z XVI wieku pod wezwaniem Opieki Matki Bożej, która w 1890 roku została przeniesiona na cmentarz. Murowana cerkiew została zbudowana w latach 1891-94 wg projektu Wiktora Syczugowa w stylu bizantyjsko-rosyjskim z elementami klasycystycznymi. Cerkiew jest jednonawowa, na planie krzyża, zwieńczona cebulastą kopułą. W 2018 roku zakończył się jej gruntowny remont.Obecnie jest to cerkiew filialna prawosławnej parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horosycie. Liturgia jest w niej odprawiana raz w roku, 12 lipca, w uroczystość Św. Piotra i Pawła.Ziemia Chełmska noclegi

Ziemia Chełmska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71977 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020