Cerkiew Św. Piotra i Pawła w Sosnowicy, Joanna

Cerkiew Św. Piotra i Pawła w Sosnowicy

(5 głosów: 1)

Cerkiew prawosławna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy położona jest przy głównej ulicy, na trasie z Lublina do Włodawy. Powstała w miejscu wcześniejszej drewnianej cerkwi z XVI wieku pod wezwaniem Opieki Matki Bożej, która w 1890 roku została przeniesiona na cmentarz. Murowana cerkiew została zbudowana w latach 1891-94 wg projektu Wiktora Syczugowa w stylu bizantyjsko-rosyjskim z elementami klasycystycznymi. Cerkiew jest jednonawowa, na planie krzyża, zwieńczona cebulastą kopułą. W 2018 roku zakończył się jej gruntowny remont.Obecnie jest to cerkiew filialna prawosławnej parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horosycie. Liturgia jest w niej odprawiana raz w roku, 12 lipca, w uroczystość Św. Piotra i Pawła.

Adres

Cerkiew Św. Piotra i Pawła
ul. Wojska Polskiego, Sosnowica

GPS: 51°31'19N, 23°4'50E

Ziemia Chełmska noclegi

Ziemia Chełmska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ziemia Chełmska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie
51°31'19N, 23°4'50E
23 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację