Cerkiew Św. Piotra i Pawła w Sosnowicy, Joanna

Cerkiew Św. Piotra i Pawła w Sosnowicy

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Cerkiew prawosławna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy położona jest przy głównej ulicy, na trasie z Lublina do Włodawy. Powstała w miejscu wcześniejszej drewnianej cerkwi z XVI wieku pod wezwaniem Opieki Matki Bożej, która w 1890 roku została przeniesiona na cmentarz. Murowana cerkiew została zbudowana w latach 1891-94 wg projektu Wiktora Syczugowa w stylu bizantyjsko-rosyjskim z elementami klasycystycznymi. Cerkiew jest jednonawowa, na planie krzyża, zwieńczona cebulastą kopułą. W 2018 roku zakończył się jej gruntowny remont.

Obecnie jest to cerkiew filialna prawosławnej parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horosycie. Liturgia jest w niej odprawiana raz w roku, 12 lipca, w uroczystość Św. Piotra i Pawła.Adres

Cerkiew Św. Piotra i Pawła
ul. Wojska Polskiego, Sosnowica

GPS: 51°31'19N, 23°4'50E

Cerkiew Św. Piotra i Pawła w Sosnowicy na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Ziemi Chełmskiej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Ziemia Chełmska noclegi

Ziemia Chełmska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ziemia Chełmska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie
51°31'19N, 23°4'50E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021