Cerkiew Ofiarowania Matki Bożej w Świątyni w Narolu, Magdalena

Cerkiew Ofiarowania Matki Bożej w Świątyni w Narolu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Cerkiew parafialna pw. Ofiarowania Matki Bożej w Świątyni (Złożenia szat) została wybudowana w 1899 roku w Krupcu (dziś część Narolu). Jest to dawna cerkiew pobazyliańska parafii Zwiastowania NMP, później Św. Trójcy, a następnie Złożenia Szat NMP, została wzniesiona w 1711 roku. z fundacji Jeromonacha i Ihimena Leontija, przez majstra Symeona Dzurko.  

Na początku 1840 roku dokonano gruntownego odnowienia budowli, powiększając ją o obszerną zakrystię, dostawioną do przebudowanego wcześniej prezbiterium. Mimo że w końcu XIX wieku znajdowała się w dość dobrym stanie, to w 1894 roku została rozebrana, a w latach 1896-99 wzniesiono wspomnianą murowaną cerkiew. W otoczeniu cerkwi znajdowała się dzwonnica wzniesiona prawdopodobnie w końcu XVII wieku. Istniała wiele lat, lecz na początku XIX wieku była już w złym stanie, dlatego około 1853 roku wzniesiono nową budowlę, którą później w latach 30. XX wieku zastąpiono obecnie istniejącą, murowaną dzwonnicą parawanową.Wokół świątyni znajduje się cmentarz z kamiennymi nagrobkami z warsztatów bruśnieńskich (XIX-XX wiek). Po II wojnie budynek służył jako magazyn i ulegał coraz większej ruinie, aż w 2010 roku władze gminy rozpoczęły prace renowacyjne i próby odzyskania dekoracji wnętrz. Dziś odrestaurowana budowla służy jako Centrum Koncertowo-Wystawiennicze.

Cerkiew Ofiarowania Matki Bożej w Świątyni
ul. Krupiecka 17, NarolRoztocze noclegi

Roztocze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022