Centrum Neandertalczyka w Chęcinach

Centrum Neandertalczyka w Chęcinach

Centrum Neandertalczyka w Chęcinach znajduje jest wśród lasu, obok Jaskini Raj uznawanej wraz z Jaskinią Niedźwiedzią w Kletnie za najpiękniejszą w Polsce. Pod Centrum powstał obszerny parking, niestety płatny.Innowacyjna atrakcja

Centrum Neandertalczyka w Chęcinach to zupełnie innowacyjna atrakcja, całkiem odmienna niż naturalne jaskinie czy znane dotąd ekspozycje muzealne. Nowopowstałe, zrobione z wielkim Centrum różni się znacząco od dotychczasowych wystaw związanych z człowiekiem neandertalskim.

Centrum Neandertalczyka
Centrum Neandertalczyka

Wszystko wykonane jest tutaj w formie bardzo ciekawej, dużej ekspozycji przestrzennej wspomaganej multimediami. Makiety ludzi jaskiniowych i mamutów powstały w skali 1:1, co robi niemałe wrażenie! Turyści wchodząc do Centrum otrzymują  do własnej dyspozycji audiobuka. Ogromne plazmowe ekrany obrazują "życie neandertalczyka" i choć wiadomo, że to idealna technika komputerowa … to wszystko wygląda tak bardzo naturalnie, że wydaje się, że jakaś magiczna siła przeniosła nas w czasie.

Mamut jak żywy

Zainteresowanie budzi naturalnych rozmiarów makieta mamuta, do złudzenia przypominająca żywe zwierzę. Gdyby nie to, że przecież mamuty wymarły bardzo, bardzo dawno temu, można by ulec złudzeniu, że to autentyczny, kudłaty zwierz… wydobyty gdzieś z syberyjskiej zmarzliny. Imitacja doskonała. Obok niego "ludzie" odziani w skóry, próbujący go upolować…

Mamut w Chęcinach
Mamut


Centrum Neandertalczyka z dużym zainteresowaniem zwiedzają zarówno dorośli, jak i mali turyści, nawet kilkulatki. Całość ekspozycji próbuje odpowiedzieć na pytanie "czy neandertalczyk był przodkiem czy kuzynem dzisiejszego człowieka".

Pierwsze Centrum Neandertalczyka 
ul. Dobrzączka, Chęciny
tel.  41/ 346-55-18
www.jaskiniaraj.pl

Centrum Neandertalczyka
Centrum Neandertalczyka 

Chęciny noclegi

Chęciny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-25 na

Można wejść i zobaczyć, ale  szału niema.  Dzieci może  zachwycić ogromny mamut w jednej z sal. Jednakże przydałoby się go trochę"odkurzyć" ;)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021