Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi
51°46'3" N, 19°28'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 03:00–03:01
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi to najnowsza (otwarta w styczniu 2018 roku) i największa pod względem powierzchni wystawienniczej placówka tego typu w Polsce. Na sześciu kondygnacjach znajdują się trzy wystawy stałe:
- "Przetwarzanie energii" (związane z historią tego miejsca, czyli pierwszej komercyjnej elektrowni w Łodzi otwartej w 1907 roku)
- "Rozwój wiedzy i cywilizacji" (tu poznajemy zasady rządzące przyrodą, prawa nauki i związane z nimi wynalazki)
- "Mikroświat - Makroświat" (zobaczysz to, czego nie widzimy nieuzbrojonym okiem: od atomów, przez pyłki drzew po najdalsze głębie Kosmosu).Tę ostatnią wystawę uzupełnia kopuła Kina Sferycznego, w którym prezentowane są filmy fulldome w technologii 2D i 3D. Centrum Nauki i Techniki EC1 mieści się w ścisłym centrum miasta, tuż obok dworca Łódź Fabryczna.Centrum Nauki i Techniki EC1
ul. Targowa 1/3, Łódź
tel. 42/ 600-61-00
informacja@ec1lodz.pl
https://centrumnaukiec1.pl
Godziny otwarcia: wt-pt 9.00-17.00, sb-nd 10.00-20.00

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Adam Jarecki Zapaleniec 300 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020