Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Adam Jarecki

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi to jedna z najnowszych atrakcji Łodzi, otwarta w styczniu 2018 roku. To zarazem największa pod względem powierzchni wystawienniczej placówka tego typu w Polsce. Na sześciu kondygnacjach znajdują się 3 wystawy stałe:
- "Przetwarzanie energii" (związane z historią tego miejsca, czyli pierwszej komercyjnej elektrowni w Łodzi otwartej w 1907 roku)
- "Rozwój wiedzy i cywilizacji" (tu poznajemy zasady rządzące przyrodą, prawa nauki i związane z nimi wynalazki)
- "Mikroświat - Makroświat" (zobaczysz to, czego nie widzimy nieuzbrojonym okiem: od atomów, przez pyłki drzew po najdalsze głębie Kosmosu).

Tę ostatnią wystawę uzupełnia kopuła Kina Sferycznego, w którym prezentowane są filmy fulldome w technologii 2D i 3D. Centrum Nauki i Techniki EC1 mieści się w ścisłym centrum miasta, tuż obok dworca Łódź Fabryczna.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Godziny otwarcia: wt-pt 9.00-17.00, sb-nd 10.00-20.00
Aktualne godziny otwarcia i ceny biletów znajdziesz na oficjalnej stronie Centrum: https://centrumnaukiec1.pl

Adres

Centrum Nauki i Techniki EC1
ul. Targowa 1/3, Łódź
tel. 42/ 600-61-00

GPS: 51°46'3N, 19°28'5E

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Łódź
Ważna
centra nauki centra edukacji
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022