Centrum Kultury Morskiej w Gdańsku, Danusia

Centrum Kultury Morskiej w Gdańsku

(4.4 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ośrodek Kultury Morskiej stanowi najmłodszy oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Otworzono go w kwietniu 2012 roku, w budynku dawnego Składu Kolonialnego. Jego lokalizacja jest niezwykle atrakcyjna, mieści się bowiem na Długim Pobrzeżu nad Motławą i przylega do baszty Żurawia. Jest to bardzo nowoczesna placówka muzealna, wykorzystująca techniki multimedialne w przybliżaniu tematyki morskiej. Jedną z największych jej atrakcji jest interaktywna sala "Ludzie-Statki-Porty". Jest tu basen ze zdalnie sterowanymi modelami jednostek pływających.Inną ciekawą wystawą jest ekspozycja "Łodzie ludów świata". Poza stałymi wystawami placówka organizuje także wystawy tymczasowe. Na ostatnim piętrze znajduje się restauracja i sala konferencyjna z widokiem na Wyspę Spichrzów.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–18:00
  • wtorek: 11:00–18:00
  • środa: 13:00–18:00
  • czwartek: 11:00–18:00
  • piątek: 11:00–18:00
  • sobota: 11:00–18:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Aktualne godziny zwiedzanie i ceny biletów znajdują się na oficjalnej stronie: www.nmm.pl

Adres

Centrum Kultury Morskiej - Oddział NMM
ul. Tokarska 21-25, Gdańsk (wejście od strony Motławy i od ul. Tokarskiej)
tel. 58/ 329-87-00

GPS: 54°21'4N, 18°39'27E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°21'4N, 18°39'27E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021