Centrum Kultury Morskiej w Gdańsku, Danusia

Centrum Kultury Morskiej w Gdańsku

(4.4 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ośrodek Kultury Morskiej stanowi najmłodszy oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Otworzono go w kwietniu 2012 roku, w budynku dawnego Składu Kolonialnego. Jego lokalizacja jest niezwykle atrakcyjna, mieści się bowiem na Długim Pobrzeżu nad Motławą i przylega do baszty Żurawia. Jest to bardzo nowoczesna placówka muzealna, wykorzystująca techniki multimedialne w przybliżaniu tematyki morskiej. Jedną z największych jej atrakcji jest interaktywna sala "Ludzie-Statki-Porty". Jest tu basen ze zdalnie sterowanymi modelami jednostek pływających.

Inną ciekawą wystawą jest ekspozycja "Łodzie ludów świata". Poza stałymi wystawami placówka organizuje także wystawy tymczasowe. Na ostatnim piętrze znajduje się restauracja i sala konferencyjna z widokiem na Wyspę Spichrzów.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–18:00
  • wtorek: 11:00–18:00
  • środa: 13:00–18:00
  • czwartek: 11:00–18:00
  • piątek: 11:00–18:00
  • sobota: 11:00–18:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Aktualne godziny zwiedzanie i ceny biletów znajdują się na oficjalnej stronie: www.nmm.pl

Adres

Centrum Kultury Morskiej - Oddział NMM
ul. Tokarska 21-25, Gdańsk (wejście od strony Motławy i od ul. Tokarskiej)
tel. 58/ 329-87-00

GPS: 54°21'4N, 18°39'27E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Trójmiasto Gdańsk
Normalna
muzea centra nauki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022