Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Centrum Edukacji Technicznej w Goczałkowicach

Centrum Edukacji Technicznej w Goczałkowicach
49°56'13" N, 18°56'3" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–16:00
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Centrum Edukacji Technicznej „Ekotama” w Goczałkowicach-Zdroju to swoisty park edukacyjny, zajęcia dydaktyczne odbywają się tutaj dla osób w różnym wieku. Prowadzi się je w interesujący, aktywizujący i przystępny sposób. Można tu zdobyć wiedzę o meteorologii, energii odnawialnej czy próbować za pomocą teleskopu obserwować nasz układ planetarny.Umiejscowienie Ekotamy tuż przed zaporą na Jeziorze Goczałkowickim też nie jest przypadkowe. Właśnie tu można  podpatrzeć codzienną pracę specjalistycznych urządzeń, związanych z zaporą na sztucznym jeziorze. W stacji znajduje się też ciekawe urządzenie o nazwie detektor burzy.Interaktywna wystawa Ekotamy kryje różnorodne modele elektrowni wodnych, reaktora jądrowego, modele rakiet kosmicznych i kombinezon amerykańskiego astronauty oraz nowoczesną stację meteo.

Centrum Edukacji Technicznej
ul. Jeziorna, Goczałkowice Zdrój

Goczałkowice-Zdrój noclegi

Goczałkowice-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020