52°29'18" N, 16°30'2" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Bytyń to duża, stara wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na północny zachód od Poznania, niedaleko Kaźmierza, przy drodze nr 92, nad malowniczym jeziorem Bytyńskim. Pierwsze wzmianki o Bytyniu pochodzą już z XIV wieku, a Bytyń jest tam wymieniany jako własność Piotra Drogosławica - kanclerza Królestwa Polskiego i kasztelana międzyrzeckiego. Już wtedy stał tutaj zamek obronny.W 1806 roku w Bytyniu podporucznik wojsk napoleońskich - Andrzej Niegolewski, uroczyście powitał Napoleona Bonaparte w drodze do Poznania.

Atrakcje w Bytyniu

- Pałac - budynek piętrowy z 1785 roku, nakryty dwuspadowym dachem, ozdobiony ryzalitem zwieńczonym trójkątnym frontonem, pałac w Bytyniu pozostaje dziś w rękach prywatnych

- Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP - jednonawowa świątynia późnogotycka z 1535 roku, rozbudowana w XX wieku, kościół kryje relikwie Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, a w neobarokowym ołtarzu głównym znajduje się późnorenesansowy obraz Matki Boskiej z około 1630 roku- Folwark z gorzelnią i wieżą ciśnień - otoczony zabytkowym parkiem krajobrazowym ze starodrzewem, zabudowania popegerowskie pozostają dziś w złym stanie

Bytyń noclegi

Bytyń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Bytyniu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021