Bunkier w Konewce, Alex

Bunkier w Konewce

(4.3 głosów: 19)
Mapa Przewodnik Pdf

W wyniku utworzenia w 1939 roku w pobliskiej Spale siedziby niemieckiego ośrodka dowodzenia Ober-Ost, w Konewce rozpoczęto budowę bunkrów, które miały być na tyle wielkie, by pomieścić całe składy pociągów. Obok tak olbrzymiej konstrukcji powstały nieco mniejsze, które stanowiły zaplecze techniczne. Dziś bunkier w Konewce jest udostępniony dla turystów, podczas zwiedzania można podziwiać nie tylko konstrukcje budowlane, ale i amunicję oraz broń, a także pojazdy wojskowe, używane w tamtych czasach. Znajdziesz tu również wystawy stałe i czasowe, poświęcone np. działaniom ruchu oporu w rejonie Spały.

Zwiedzanie bunkru jest możliwe przez cały rok, ale godziny otwarcia zależą od miesiąca, więc najlepiej sprawdzać na bieżąco na oficjalnej stronie. Konewka znajduje się niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego.Bunkier w Konewce
Trasa turystyczna „Bunkier w Konewce”
Konewka, Inowłódz
tel. 501-430-321
info@bunkierkonewka.eu
www.bunkierkonewka.eu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 11:00–17:00
  • środa: 11:00–17:00
  • czwartek: 11:00–17:00
  • piątek: 11:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00
Booking.com
Inne budowle
Normalna
bunkry
51°33'43N, 20°9'7E
24 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację