Bukowe Berdo w Bieszczadach

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.9

Bukowe Berdo (1311 m n.p.m.) to masyw górski położony w polskich Bieszczadach, ma postać podłużnego pasma z trzema kulminacjami: 1201, 1238 oraz 1311 m n.p.m.

Bukowe Berdo słynie z licznych piaskowcowych skałek, zaś szczytowe partie zajmuje piękna połonina. Poniżej tej połoniny porasta krzewiasta jarzębina, która jesienią daje czerwone owoce, tworzące niezwykle malowniczy obrazek.Bukowe Berdo przez płytką przełęcz łączy się z masywem Krzemienia. Ze szczytu rozciąga się wspaniały, rozległy widok na północ i wschód, głównie na tereny ukraińskie.

Szlaki na Bukowe Berdo

Grzbietem wiedzie niebieski szlak turystyczny na odcinku Otryt - Wołosate, z którym od kulminacji 1201 m n.p.m. łączy się żółty szlak z Mucznego.

Noclegi w Bieszczadach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.9 głosów: 15)
Twoja ocena
Avatar użytkownika DominikPL
DominikPL
Piękne widoki! Polecam.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024