, Magdalena

Bukowe Berdo w Bieszczadach

(4.9 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bukowe Berdo (1311 m n.p.m.) to masyw górski położony w polskich Bieszczadach, ma postać podłużnego pasma z trzema kulminacjami: 1201, 1238 oraz 1311 m n.p.m.

Bukowe Berdo słynie z licznych piaskowcowych skałek, zaś szczytowe partie zajmuje piękna połonina. Poniżej tej połoniny porasta krzewiasta jarzębina, która jesienią daje czerwone owoce, tworzące niezwykle malowniczy obrazek.

, Magdalena
, Magdalena


Bukowe Berdo przez płytką przełęcz łączy się z masywem Krzemienia. Ze szczytu rozciąga się wspaniały, rozległy widok na północ i wschód, głównie na tereny ukraińskie.

Szlaki na Bukowe Berdo

Grzbietem wiedzie niebieski szlak turystyczny na odcinku Otryt - Wołosate, z którym od kulminacji 1201 m n.p.m. łączy się żółty szlak z Mucznego.

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Piękne widoki! Polecam.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023