, Magdalena

Bukowe Berdo w Bieszczadach

(4.9 głosów: 15)

Bukowe Berdo (1311 m n.p.m.) to masyw górski położony w polskich Bieszczadach, ma postać podłużnego pasma z trzema kulminacjami: 1201, 1238 oraz 1311 m n.p.m.Bukowe Berdo słynie z licznych piaskowcowych skałek, zaś szczytowe partie zajmuje piękna połonina. Poniżej tej połoniny porasta krzewiasta jarzębina, która jesienią daje czerwone owoce, tworzące niezwykle malowniczy obrazek.

Bukowe Berdo przez płytką przełęcz łączy się z masywem Krzemienia. Ze szczytu rozciąga się wspaniały, rozległy widok na północ i wschód, głównie na tereny ukraińskie.Szlaki na Bukowe Berdo

Grzbietem wiedzie niebieski szlak turystyczny na odcinku Otryt - Wołosate, z którym od kulminacji 1201 m n.p.m. łączy się żółty szlak z Mucznego.

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bieszczady
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty połoniny
49°5'34N, 22°44'27E
14 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
17 kwiecień 2020 12:30
Piękne widoki! Polecam.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację