Urząd Miasta w Ostródzie mieści się w zabytkowym budynku z 1878 roku, stojącym przy ul. Adama Mickiewicza. Rozbudowano go w roku 1901. Na budynku zachował się nazistowski herb miasta oraz witraż z czasów II Rzeszy z herbarzem.
Budynek ten nazywano niegdyś Kreishaus. Na jego elewacji można zauważyć wiele ciekawych architektonicznie zdobień i płaskorzeźb. Stoi niedaleko molo nad jeziorem Drwęckim.
Urząd Miasta
ul. Mickiewicza, Ostróda
Ostróda to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.