Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Budynek szkoły im. Berwińskiego w Poznaniu

Budynek szkoły im. Berwińskiego w Poznaniu

Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Berwińskiego
ul . R. Berwińskiego 2/4, ​Łazarz, Poznań

52°23'54" N, 16°54'6" E

W Poznaniu na Łazarzu, na północ od Rynku Łazarskiego, przy ul. Berwińskiego, stoi zabytkowy budynek szkoły z lat 1903-05. Bogata elewacja budynku wykonana jest żółtej cegły klinkierowej, a cała budowla reprezentuje styl neorenesansu północnego.



Obecnie jest to szkoła podstawowa, ale powstała jako wzorcowa szkoła średnia. Budynek mieści też Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Co ciekawe, w budynku zobaczyć można liczne dziury po kulach niemieckich żołnierzy z czasów II wojny światowej, bowiem hitlerowcy mieli tu swoje katownie.



Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020