Budynek szkoły im. Berwińskiego w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Budynek szkoły im. Berwińskiego w Poznaniu

(4.1 głosów: 7)
Oceń i napisz opinię

W Poznaniu na Łazarzu, na północ od Rynku Łazarskiego, przy ul. Berwińskiego, stoi zabytkowy budynek szkoły z lat 1903-05. Bogata elewacja budynku wykonana jest żółtej cegły klinkierowej, a cała budowla reprezentuje styl neorenesansu północnego.Obecnie jest to szkoła podstawowa, ale powstała jako wzorcowa szkoła średnia. Budynek mieści też Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Co ciekawe, w budynku zobaczyć można liczne dziury po kulach niemieckich żołnierzy z czasów II wojny światowej, bowiem hitlerowcy mieli tu swoje katownie.

Adres

Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Berwińskiego
ul . R. Berwińskiego 2/4, ​Łazarz, Poznań

GPS: 52°23'54N, 16°54'6E

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Inne budowle
Mniej istotna
zabytki
52°23'54N, 16°54'6E
10 styczeń 2020
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację