Bytom - budynek IV Liceum

Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu

(4.7 głosów: 3)

Budynek dzisiejszego IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu wybudowano w 1901 roku. Autorem projektu był Carl Brugger, pochodzący spod Monachium architekt, pełniący w Bytomiu od 1900 roku funkcję radcy budowlanego.Jego autorstwa jest wiele budynków użyteczności publicznej w Bytomiu, projektował też wille, wywarł największy wpływ na oblicze bytomskiej secesji.

Bytom budynek liceum
Bytom budynek liceum

Budynek liceum wzniesiono z cegły, zapewne pełnej, którą obmurowano dodatkowo cegłą glazurową lub klinkierową o różnych kolorach. Przykryty jest dachem dwupołaciowym, a postawiono go na fundamentach tworzących rzut litery „U”. Niedaleko znajduje się Opera.Budynek IV Liceum
Pl. Sikorskiego, Bytom

Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu, mirosław
Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu, mirosław

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytom
Centra nauki
Normalna
zabytki
50°20'42N, 18°55'17E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021