Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu

Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu

Budynek dzisiejszego IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu wybudowano w 1901 roku. Autorem projektu był Carl Brugger, pochodzący spod Monachium architekt, pełniący w Bytomiu od 1900 roku funkcję radcy budowlanego.Jego autorstwa jest wiele budynków użyteczności publicznej w Bytomiu, projektował też wille, wywarł największy wpływ na oblicze bytomskiej secesji.

Bytom budynek liceum
Bytom budynek liceum


Budynek liceum wzniesiono z cegły, zapewne pełnej, którą obmurowano dodatkowo cegłą glazurową lub klinkierową o różnych kolorach. Przykryty jest dachem dwupołaciowym, a postawiono go na fundamentach tworzących rzut litery „U”. Niedaleko znajduje się Opera.

Budynek IV Liceum
Pl. Sikorskiego, Bytom

Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu
Budynek IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48585 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020