49°8'30" N, 22°34'7" E
Podkarpackie
2016-11-09
2020-02-03 02:00

Brzegi Górne to maleńka wieś w województwie podkarpackim, której nazwa niegdyś brzmiała Berehy Górne. Znajduje się ona w Bieszczadach, pomiędzy Wetliną i Ustrzykami Górnymi, na trasie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej.Atrakcje w Brzegach Górnych

Główną atrakcją Brzegów Górnych jest piękny krajobraz, to jedno z najbardziej atrakcyjnych i uroczych miejsc w Bieszczadach. Wioska leży w kotlince u podnóża Wielkiej Rawki, pomiędzy Połoniną Caryńska a Połoniną Wetlińską.

Brzegi Górne
Brzegi Górne

Przez kotlinkę płynie strumień potoku Prowcza. W sezonie letnim działa tu punkt kasowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przebiega tędy Główny Szlak Beskidzki oznaczony kolorem czerwonym, przy którym znajduje się na wzgórzu dawny cmentarz greckokatolicki i miejsce po nieistniejącej cerkwi.

Brzegi Górne noclegi

Brzegi Górne to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Brzegach Górnych. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021