Brzegi Górne, Roman Świątkowski

Brzegi Górne

(4.1 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Brzegi Górne to maleńka wieś w województwie podkarpackim, której nazwa niegdyś brzmiała Berehy Górne. Znajduje się ona w Bieszczadach, pomiędzy Wetliną i Ustrzykami Górnymi, na trasie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej.

Atrakcje w Brzegach Górnych

Główną atrakcją Brzegów Górnych jest piękny krajobraz, to jedno z najbardziej atrakcyjnych i uroczych miejsc w Bieszczadach. Wioska leży w kotlince u podnóża Wielkiej Rawki, pomiędzy Połoniną Caryńska a Połoniną Wetlińską.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski


Przez kotlinkę płynie strumień potoku Prowcza. W sezonie letnim działa tu punkt kasowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przebiega tędy Główny Szlak Beskidzki oznaczony kolorem czerwonym, przy którym znajduje się na wzgórzu dawny cmentarz greckokatolicki i miejsce po nieistniejącej cerkwi.

Noclegi w Brzegach Górnych

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Brzegi Górne - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022