Brzegi Górne, Roman Świątkowski

Brzegi Górne to maleńka wieś w województwie podkarpackim, której nazwa niegdyś brzmiała Berehy Górne. Znajduje się ona w Bieszczadach, pomiędzy Wetliną i Ustrzykami Górnymi, na trasie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej.Atrakcje w Brzegach Górnych

Główną atrakcją Brzegów Górnych jest piękny krajobraz, to jedno z najbardziej atrakcyjnych i uroczych miejsc w Bieszczadach. Wioska leży w kotlince u podnóża Wielkiej Rawki, pomiędzy Połoniną Caryńska a Połoniną Wetlińską.

Przez kotlinkę płynie strumień potoku Prowcza. W sezonie letnim działa tu punkt kasowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przebiega tędy Główny Szlak Beskidzki oznaczony kolorem czerwonym, przy którym znajduje się na wzgórzu dawny cmentarz greckokatolicki i miejsce po nieistniejącej cerkwi.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°8'30" N, 22°34'7" E
Podkarpackie
2016-11-09
2020-02-03 02:00

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą