Z pozostałości słupskich obwarowań miejskich zachowały się do chwili obecnej dwie Bramy Miejskie: Brama Młyńska i Nowa Brama. Pochodzą one z przełomu XIV i XV wieku, a wzniesiono je z czerwonej cegły w stylu gotyckim. Nie istnieją już natomiast Brama Holsztyńska i Brama Kowalska.Brama Młyńska

Brama Młyńska w Słupsku (ul. Dominikańska 5-9) wzięła swoją nazwę od sąsiedztwa z młynem wodnym. Prowadziła do miasta od wschodu. Na przeciwko bramy znajdowało się plebejskie przedmieście garncarskie. Po zniszczeniu Starówki w 1945 roku Brama Młyńska popadła w ruinę. Odrestaurowano ją na potrzeby Muzeum dopiero w 1965 roku. Dziś znajdują się w niej pracownie konserwatorskie Muzeum Pomorza Środkowego.

Bramy Miejskie w Słupsku
Bramy Miejskie w Słupsku

Nowa Brama

Z kolei Nowa Brama w Słupsku (Plac Zwycięstwa 12) stanowiła wjazd do miasta od strony Szczecina, która z czasem straciła swoje znaczenie i mieściło się w niej kolejno więzienie, przędzalnia, warsztaty wojskowe, wreszcie muzeum. Pod koniec XX wieku przejeżdżały pod nią tramwaje. Obecnie znajduje się tu Galeria Sztuki Współczesnej.

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021