, Danusia

Bramy Miejskie w Słupsku

(4.7 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Z pozostałości słupskich obwarowań miejskich zachowały się do chwili obecnej dwie Bramy Miejskie: Brama Młyńska i Nowa Brama. Pochodzą one z przełomu XIV i XV wieku, a wzniesiono je z czerwonej cegły w stylu gotyckim. Nie istnieją już natomiast Brama Holsztyńska i Brama Kowalska.

Brama Młyńska

Brama Młyńska w Słupsku (ul. Dominikańska 5-9) wzięła swoją nazwę od sąsiedztwa z młynem wodnym. Prowadziła do miasta od wschodu. Na przeciwko bramy znajdowało się plebejskie przedmieście garncarskie. Po zniszczeniu Starówki w 1945 roku Brama Młyńska popadła w ruinę. Odrestaurowano ją na potrzeby Muzeum dopiero w 1965 roku. Dziś znajdują się w niej pracownie konserwatorskie Muzeum Pomorza Środkowego.

Bramy Miejskie w Słupsku, Danusia
Bramy Miejskie w Słupsku, Danusia


Nowa Brama

Z kolei Nowa Brama w Słupsku (Plac Zwycięstwa 12) stanowiła wjazd do miasta od strony Szczecina, która z czasem straciła swoje znaczenie i mieściło się w niej kolejno więzienie, przędzalnia, warsztaty wojskowe, wreszcie muzeum. Pod koniec XX wieku przejeżdżały pod nią tramwaje. Obecnie znajduje się tu Galeria Sztuki Współczesnej.

Bramy Miejskie w Słupsku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Słupska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°27'52N, 17°2'6E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022