, Danusia

Bramy Miejskie w Słupsku

(4.7 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Z pozostałości słupskich obwarowań miejskich zachowały się do chwili obecnej dwie Bramy Miejskie: Brama Młyńska i Nowa Brama. Pochodzą one z przełomu XIV i XV wieku, a wzniesiono je z czerwonej cegły w stylu gotyckim. Nie istnieją już natomiast Brama Holsztyńska i Brama Kowalska.

Brama Młyńska

Brama Młyńska w Słupsku (ul. Dominikańska 5-9) wzięła swoją nazwę od sąsiedztwa z młynem wodnym. Prowadziła do miasta od wschodu. Na przeciwko bramy znajdowało się plebejskie przedmieście garncarskie. Po zniszczeniu Starówki w 1945 roku Brama Młyńska popadła w ruinę. Odrestaurowano ją na potrzeby Muzeum dopiero w 1965 roku. Dziś znajdują się w niej pracownie konserwatorskie Muzeum Pomorza Środkowego.

Bramy Miejskie w Słupsku, Danusia
Bramy Miejskie w Słupsku, Danusia


Nowa Brama

Z kolei Nowa Brama w Słupsku (Plac Zwycięstwa 12) stanowiła wjazd do miasta od strony Szczecina, która z czasem straciła swoje znaczenie i mieściło się w niej kolejno więzienie, przędzalnia, warsztaty wojskowe, wreszcie muzeum. Pod koniec XX wieku przejeżdżały pod nią tramwaje. Obecnie znajduje się tu Galeria Sztuki Współczesnej.

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Słupsk
Ważna
mury miejskie bramy miejskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022