, Danusia

Bramy Miejskie w Słupsku

(4.7 głosów: 9)

Z pozostałości słupskich obwarowań miejskich zachowały się do chwili obecnej dwie Bramy Miejskie: Brama Młyńska i Nowa Brama. Pochodzą one z przełomu XIV i XV wieku, a wzniesiono je z czerwonej cegły w stylu gotyckim. Nie istnieją już natomiast Brama Holsztyńska i Brama Kowalska.Brama Młyńska

Brama Młyńska w Słupsku (ul. Dominikańska 5-9) wzięła swoją nazwę od sąsiedztwa z młynem wodnym. Prowadziła do miasta od wschodu. Na przeciwko bramy znajdowało się plebejskie przedmieście garncarskie. Po zniszczeniu Starówki w 1945 roku Brama Młyńska popadła w ruinę. Odrestaurowano ją na potrzeby Muzeum dopiero w 1965 roku. Dziś znajdują się w niej pracownie konserwatorskie Muzeum Pomorza Środkowego.

Bramy Miejskie w Słupsku, Danusia
Bramy Miejskie w Słupsku, Danusia

Nowa Brama

Z kolei Nowa Brama w Słupsku (Plac Zwycięstwa 12) stanowiła wjazd do miasta od strony Szczecina, która z czasem straciła swoje znaczenie i mieściło się w niej kolejno więzienie, przędzalnia, warsztaty wojskowe, wreszcie muzeum. Pod koniec XX wieku przejeżdżały pod nią tramwaje. Obecnie znajduje się tu Galeria Sztuki Współczesnej.Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°27'52N, 17°2'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021