Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Bramy miejskie w Sławnie stanowią cenne fragmenty średniowiecznych obwarowań miejskich z XV wieku. Jednym z nich jest Brama Koszalińska z 1453 roku, drugi natomiast stanowi Brama Słupska z 1458 roku.Z czasem mury obronne Sławna straciły na znaczeniu, a w XIX wieku zostały niemal całkowicie rozebrane. Bramę Koszalińską przystosowano na potrzeby warsztatów wojskowych, a później na magazyn, natomiast Bramę Słupską zaadaptowano na świetlicę.

Brama Koszalińska
Brama Koszalińska

Obecnie oba ciekawe relikty obwarowań miejskich w Sławnie nie są użytkowane, nie są też udostępnione dla turystów.

Brama Słupska
Skrzyżowanie ul. Basztowej i Curie-Skłodowskiej, Sławno

Brama Koszalińska
Brama Koszalińska


Brama Koszalińska
Skrzyżowanie ul. Basztowej i Jedności Narodowej, Sławno

Sławno noclegi

Sławno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020