Brama Słupska w Sławnie, Danusia

Bramy miejskie w Sławnie

(4.2 głosów: 11)

Bramy miejskie w Sławnie stanowią cenne fragmenty średniowiecznych obwarowań miejskich z XV wieku. Jednym z nich jest Brama Koszalińska z 1453 roku, drugi natomiast stanowi Brama Słupska z 1458 roku.Z czasem mury obronne Sławna straciły na znaczeniu, a w XIX wieku zostały niemal całkowicie rozebrane. Bramę Koszalińską przystosowano na potrzeby warsztatów wojskowych, a później na magazyn, natomiast Bramę Słupską zaadaptowano na świetlicę.

Brama Koszalińska, Danusia
Brama Koszalińska, Danusia

Obecnie oba ciekawe relikty obwarowań miejskich w Sławnie nie są użytkowane, nie są też udostępnione dla turystów.Brama Słupska
Skrzyżowanie ul. Basztowej i Curie-Skłodowskiej, Sławno

Brama Koszalińska
Skrzyżowanie ul. Basztowej i Jedności Narodowej, SławnoSławno noclegi

Sławno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°21'51N, 16°40'45E
03 luty 2015
30 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację