Zabytkowa Brama Zwierzyniecka w Tenczynku w południowej części Jury to jedna z czterech bram wjazdowych do lasu Zwierzynieckiego, jakie zbudowała niegdyś rodzina Potockich.Brama Zwierzyniecka pochodzi z XIX wieku i reprezentuje styl neogotycki. Zdjęcie przedstawia bramę w 2010 roku, kiedy była jeszcze bardzo zaniedbana i zniszczona. Obecnie, po renowacji Brama prezentuje się znacznie ładniej.W pobliżu warto też zobaczyć rewitalizowany zamek Tęczyn w Rudnie.

Brama Zwierzyniecka
ul. Zwierzyniecka, Tenczynek

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020