Brama Kwidzyńska w Prabutach, Alex

Brama Kwidzyńska w Prabutach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Prabuty mogą się pochwalić śladami dawnych umocnień obronnych. Należy do nich Brama Kwidzyńska wybudowana w stylu gotyckim, w I połowie XIV wieku. Od chwili swojego powstania stanowiła m.in. więzienie oraz skład prochu, a w latach 1908-60 była wieżą wodociągową. Wtedy też dobudowano jej dwie kondygnacje, ale w latach 60. XX wieku je rozebrano.

Wieża znajduje się przy ulicy Kwidzyńskiej 1, na wprost Urzędu Miasta i Gminy Prabuty oraz w pobliżu Konkatedry pod wezwaniem Św. Wojciecha.Składa się ona z pięciu kondygnacji. W dawnych czasach, tam, gdzie znajduje się przelot bramy, znajdowały się wrota – brama służyła jako jedna z bram wjazdowych do miasta. Most zwodzony sięgał natomiast do drugiej kondygnacji. Nad przejściem znajduje się herb Prabut, który pochodzi prawdopodobnie z XVIII wieku.

Obecnie znajduje się tutaj sala wystawowa im. Wernera Zebrowskiego. Był to mieszkaniec Prabut, który do 1945 roku zebrał wiele pamiątek związanych z historią miasta. Dzięki niemu można oglądać je na wystawie. Na najwyższych piętrach, podczas okresu wakacyjnego, funkcjonuje w niej punkt informacji turystycznej.Brama Kwidzyńska
ul. Kwidzyńska 1, Prabuty

Brama Kwidzyńska w Prabutach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Fortyfikacje
Normalna
bramy miejskie
53°45'27N, 19°11'54E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022