Brama Kwidzyńska w Prabutach, Alex

Brama Kwidzyńska w Prabutach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Prabuty mogą się pochwalić śladami dawnych umocnień obronnych. Należy do nich Brama Kwidzyńska wybudowana w stylu gotyckim, w I połowie XIV wieku. Od chwili swojego powstania stanowiła m.in. więzienie oraz skład prochu, a w latach 1908-60 była wieżą wodociągową. Wtedy też dobudowano jej dwie kondygnacje, ale w latach 60. XX wieku je rozebrano.

Wieża znajduje się przy ulicy Kwidzyńskiej 1, na wprost Urzędu Miasta i Gminy Prabuty oraz w pobliżu Konkatedry pod wezwaniem Św. Wojciecha.Składa się ona z pięciu kondygnacji. W dawnych czasach, tam, gdzie znajduje się przelot bramy, znajdowały się wrota – brama służyła jako jedna z bram wjazdowych do miasta. Most zwodzony sięgał natomiast do drugiej kondygnacji. Nad przejściem znajduje się herb Prabut, który pochodzi prawdopodobnie z XVIII wieku.

Obecnie znajduje się tutaj sala wystawowa im. Wernera Zebrowskiego. Był to mieszkaniec Prabut, który do 1945 roku zebrał wiele pamiątek związanych z historią miasta. Dzięki niemu można oglądać je na wystawie. Na najwyższych piętrach, podczas okresu wakacyjnego, funkcjonuje w niej punkt informacji turystycznej.

Brama Kwidzyńska
ul. Kwidzyńska 1, Prabuty

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
bramy miejskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022