Bolimowski Park Krajobrazowy, Joanna

Bolimowski Park Krajobrazowy

(5 głosów: 6)

Bolimowski Park Krajobrazowy został utworzony w 1986 roku, na terenie Puszczy Bolimowskiej. Ma powierzchnię nieco ponad 20 000 ha, z czego około 60-70% stanowią lasy. Flora Parku jest reprezentowana przez około 1000 gatunków roślin. Wśród nich jest 87 gatunków roślin rzadkich i chronionych. Warto zwrócić uwagę na licznie występującą konwalię majową, która została uznana za symbol Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i znajduje się w logo Parku.W Parku żyją zwierzęta chronione np. ryś, bóbr, wydra, bocian czarny, zimorodek oraz zwierzęta łowne np. łoś, daniel, sarna, dzik, lis. W obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego utworzono 5 rezerwatów przyrody: Kopanicha, Polana Siwica, Puszcza Mariańska, Rawka, Ruda Chlebacz. Wytyczono liczne szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze.

W sąsiedztwie znajduje się bardzo ciekawy zespół parkowo-pałacowy w Nieborowie i Park Romantyczny w Arkadii. Niedaleko stąd także do Łowicza.Bolimowski Park Krajobrazowy
bpk.parkilodzkie.pl

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nieborów
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
52°1'13N, 20°9'16E
28 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację