Bolimowski Park Krajobrazowy został utworzony w 1986 roku, na terenie Puszczy Bolimowskiej. Ma powierzchnię nieco ponad 20 000 ha, z czego około 60-70% stanowią lasy. Flora Parku jest reprezentowana przez około 1000 gatunków roślin. Wśród nich jest 87 gatunków roślin rzadkich i chronionych. Warto zwrócić uwagę na licznie występującą konwalię majową, która została uznana za symbol Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i znajduje się w logo Parku.W Parku żyją zwierzęta chronione np. ryś, bóbr, wydra, bocian czarny, zimorodek oraz zwierzęta łowne np. łoś, daniel, sarna, dzik, lis. W obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego utworzono 5 rezerwatów przyrody: Kopanicha, Polana Siwica, Puszcza Mariańska, Rawka, Ruda Chlebacz. Wytyczono liczne szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze.

W sąsiedztwie znajduje się bardzo ciekawy zespół parkowo-pałacowy w Nieborowie i Park Romantyczny w Arkadii. Niedaleko stąd także do Łowicza.

Bolimowski Park Krajobrazowy
bpk.parkilodzkie.plNieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021