Bolimowski Park Krajobrazowy, Joanna

Bolimowski Park Krajobrazowy

(5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bolimowski Park Krajobrazowy został utworzony w 1986 roku, na terenie Puszczy Bolimowskiej. Ma powierzchnię nieco ponad 20 000 ha, z czego około 60-70% stanowią lasy. Flora Parku jest reprezentowana przez około 1000 gatunków roślin. Wśród nich jest 87 gatunków roślin rzadkich i chronionych. Warto zwrócić uwagę na licznie występującą konwalię majową, która została uznana za symbol Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i znajduje się w logo Parku.

W Parku żyją zwierzęta chronione np. ryś, bóbr, wydra, bocian czarny, zimorodek oraz zwierzęta łowne np. łoś, daniel, sarna, dzik, lis. W obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego utworzono 5 rezerwatów przyrody: Kopanicha, Polana Siwica, Puszcza Mariańska, Rawka, Ruda Chlebacz. Wytyczono liczne szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze.W sąsiedztwie znajduje się bardzo ciekawy zespół parkowo-pałacowy w Nieborowie i Park Romantyczny w Arkadii. Niedaleko stąd także do Łowicza.

Bolimowski Park Krajobrazowy
bpk.parkilodzkie.plNieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022