Bodzentyn, kasia ejsmont

Bodzentyn

(4.2 głosów: 57)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bodzentyn to jedno z najstarszych miast w rejonie świętokrzyskim. Leży na północny wschód od stolicy regionu - Kielc, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 751 i 752, stąd natężenie ruchu jest tu duże zwłaszcza latem.

Historia Bodzentyna

W średniowieczu Bodzentyn był jednym z najważniejszych ośrodków miejskich w regionie. Prawa miejskie otrzymał w 1355 roku, a od XV do XVIII wieku był ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu. W XIX wieku z kolei Bodzentyn był sporym ośrodkiem przemysłowym. Funkcjonowały tu: cegielnia, fabryka porcelany, kuźnie i tzw. zakłady sukienne. Bodzentyn utracił prawa miejskie w 1870 roku, ale w 1994 ponownie stał się miastem. W okresie II wojny światowej działały w okolicy Bodzentyna oddziały partyzanckie AK pod wodzą samego Jana Piwnika - Ponurego.

Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont


Atrakcje w Bodzentynie

Niewątpliwą ciekawostką miasteczka są dwa rynki - Rynek Górny i Rynek Dolny zwany też placem Żwirki. Obydwa są obecnie w trakcie rewitalizacji.

Obok Rynku Górnego, przy ulicy Kościelnej wznosi się kościół Św. Stanisława, ale w Bodzentynie koniecznie trzeba też zobaczyć efektowne ruiny średniowiecznego zamku, które górują ponad miasteczkiem, niedaleko Rynku Górnego. Najlepiej dojść do nich ulicą Słoneczną.

Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont


Bodzentyn - stare i ciekawe świętokrzyskie miasteczko z bogatą historią i dwoma rynkami. Warto je odwiedzić!

Mapa Bodzentyna z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Bodzentynie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Bodzentyn noclegi

Bodzentyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Bodzentynie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bodzentyn, mokunka
Bodzentyn, mokunka
Kościół w Bodzentynie, mokunka
Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont
Bodzentyn, kasia ejsmont
Zamek w Bodzentynie, mokunka
Bodzentyn, mokunka
, mokunka
, mokunka
Bodzentyn, mokunka
, violus
50°56'28N, 20°57'17E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

kat.

Przede wszystkim dobra baza wypadowa w G. Świętokrzyskie. W samym mieście warto odwiedzić ruiny pałacu biskupów. Są dwa rynki, ten górny ładniejszy. Bardzo fajne gospodarstwa agroturystyczne. 

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021