Kolejka podziemna w Kopalni Guido w Zabrzu

W Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu pojawiły się 2 nowe atrakcje - sala na głębokości 320 m pod ziemią której wnętrze jest przygotowane na organizowanie imprez pod hasłem Kultura na Poziomie.

Drugą atrakcję jest pierwsza w Europie a może i na świecie turystyczna podwieszana kolejka podziemna. Przejazd kolejką to kolejna atrakcja dla zwiedzających poziomu 320, wydłużając tę trasę do 2,5 kilometra.

Już od dzisiaj turyści mogą poczuć się w tej zabytkowej kopalnia w zabrzu jak prawdziwi górnicy zjeżdżający na szychtę.

Oficjalna strona Kopalni Guido

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024