Lampy rowerowe Roy 01 i Walle, MacTronic

Na rowerku każdy lubi pojeździć, a w te coraz krótsze dni ważne jest, żeby być widocznym, dlatego oświetlenie jest mega ważne, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Ja jeżdżę z lampami firmy MacTronic, które świetnie się sprawdzają w terenie, bo powstały z myślą o potrzebach rowerzystów, a do tego są wodoodporne, co o tej porze roku jest bardzo cenne. Dziękuję za możliwość przetestowania lampy przedniej ROY 01 oraz lampki tylnej Walle. Ładowalna lampa przednia...

Na rowerku każdy lubi pojeździć, a w te coraz krótsze dni ważne jest, żeby być widocznym, dlatego oświetlenie jest mega ważne, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Ja jeżdżę z lampami firmy MacTronic, które świetnie się sprawdzają w terenie, bo powstały z myślą o potrzebach rowerzystów, a do tego są wodoodporne, co o tej porze roku jest bardzo cenne. Dziękuję za możliwość przetestowania lampy przedniej ROY 01 oraz lampki tylnej Walle.

Ładowalna lampa przednia ROY 01, MacTronic

ROY 01 to świetny produkt, bardzo uniwersalny i nowoczesny. To praktycznie latarka z najnowszą diodą LED CREE XP-G2 o mocy strumienia świetlnego 300 lumenów. To daje bardzo daleki zasięg, a dodatkowo z szerokim kątem świecenia i obrotową głowicą. Lampka zawiera czujnik zmierzchu (Tryb Light Sensor), jest lekka, wytrzymała i można ją łatwo zamontować na rowerze lub na kasku, co jest dużym ułatwieniem, bo zamontowane światło na głowie zawsze jest tam, gdzie jest potrzebne. Lampka przydaje się też podczas wędrówki pieszej.

Kolejną wielką zaletą lampy Roy 01 MacTronic jest port USB, dzięki czemu niepotrzebne są standardowe baterie, bo ładuje się ją np. w komputerze czy w gniazdku (wtedy wystarczy mieć nowoczesną ładowarkę do telefonu). Czas pełnego ładowania akumulatora trwa około 5 godzin, a o fakcie tym informuje zielona dioda na lampie, która świeci na czerwono przy niskim poziomie baterii. Lampka ma blokadę włącznika oraz, co ważne, regulację światła: Low - High - Light Sensing. W pełni naładowana lampa przy największej mocy światła (300 lm) świeci ponad 2 g, zaś przy niskiej mocy (40 lm) nawet 16 h, więc starcza na całodzienną jazdę w każdych warunkach. Roy 01 jest inteligentny - dzięki opcji Light Sensing (20-200 lm) dostosowuje nasilenie światła do warunków panujących na drodze, starcza maksymalnie do 11 h. Tyle samo świeci lampa przy opcji Strobe czyli mruganie (60 lm).

To wszystko sprawia, że lampa Roy 01 jest moim idealnym towarzyszem w przejażdżkach rowerowych bliższych i dalszych, zabieram ją nieraz też na piesze eskapady. Niezależnie od pogody i pory dnia daje mi gwarancję, że nie tylko mnie widać, ale również i ja widzę dobrze nawet w ciemności.
Lampa rowerowa przednia Roy 01

Lampa tylna Walle, MacTronic

Walle to ciekawa w swej formie lampka tylna, która zawiera dwie czerwone diody o mocy 0,5 W LED. W połączeniu z nowoczesnym systemem soczewkowym daje bardzo jasne i mocne światło, widoczne nawet z odległości 1 km. Dodatkowo jedna z diod daje rozproszone światło, lepiej widoczne z boku, co poprawia bezpieczeństwo na drodze. To ponoć najjaśniejsza rowerowa lampka tylna w Polsce, zresztą bardzo popularna wśród miłośników dwóch kółek, często określana przez sklepy jako Bestseller!

Lampka jest lekka i wytrzymała oraz wodoodporna. Ma 3 tryby pracy - stały i 2 migające. Przy stałym lampka świeci przez około 30 h, zaś przy migających około 60 h. Zasilana jest przez 2 baterie AAA, a moc światła lampki to 18 lm.

Unikatowy jest montaż lampki, z obejmą i plastikowym kluczykiem, które to montujemy na stałe do roweru, a lampkę wpinamy tylko na czas jazdy. To chroni nas przed kradzieżą lampy, kiedy zostawiamy przypięty rower w miejscu publicznym, bo lampkę zabieramy ze sobą.

Obie lampy rowerowe MacTronic mają systemy montażu bez narzędzi, co mnie, jako kobietę, bardzo cieszy. Nie to, żebym sobie nie poradziła, ale zawsze jest łatwiej i przyjemniej 🙂 Obie też jednym klikiem zwalniamy z mocowań. Mogę z czystym sumieniem polecić wysokiej jakości lampy rowerowe firmy MacTronic - lekkie, solidne i wodoodporne, a do tego o ciekawym i nowoczesnym designie.
Lampa rowerowa tylna Walle

---------------------------------

MacTronic - firma istnieje od 1989 roku, kiedy Czesław Mocek stworzył firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą latarek. Dziś to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów sprzętu oświetleniowego. Ich produkty wykorzystywane są przez służby mundurowe i ratowników, ale również sportowców i turystów. Lampy i latarki firmy MacTronic są innowacyjne, tworzone w oparciu o badania i analizę potrzeb odbiorców.
www.mactronic.pl

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024