Nasze podróże, rok 2011, strona 1

Tag:

Szałsza , Kamieniec i Stare Tarnowice

Wycieczka po okolicznych atrakcjach: Szałsza - malutka miejscowość na trasie do Gliwic, jest tu pałac (ogrodzony), stary kościółek drewniany i ośrodek jeżdziecki. Malowniczy zakątek. Kamieniec - mała miejscowośc niedaleko Zbrosławic, w pałacu znajduje się ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci. Mieliśmy szczęście i mogliśmy wejść na teren ośrodka. Zamek w Starych Tarnowicach - odrestaurowany zamek w Tarnowskich Górach już często tu pokazywałam, warto się wybrać...

12 lis 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zespół poklasztorny w Rudach jesienią

Sobotnia wycieczka rodzinna do Rud, super jesienny plener, piękne miejsce, polecam wszystkim. Zespół poklasztorny w Rudach jest pięknie odrestaurowany, jeszcze prace trwają, ale obiekt prezentuje się wpaniale. Okolica również bardzo ładna, nie tylko ta najbliższa.

Polecam też zwiedzić zabytkową stację kolei wąskotorowej w Rudach (ul. Szkolna 1). A całkiem niedaleko jest Zalew Rybnicki.

05 lis 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wisła i Żywiec

Skocznia w Wiśle Malince Ruszamy ze Ślemienia, na chwilę zatrzymujemy się w Żywcu, przy karczmie i dalej Przełęczą Salmopolską do Wisły. Najpierw oglądamy skocznię w Wiśle Malince, ostatnio jak tu byliśmy, prace dopiero zaczynano, dzisiaj stoi prawdziwy nowoczesny obiekt sportowy. Wisła Czarne Potem skręcamy do Wisły Czarne, najpierw piękny i bardzo wysoki wodospad na Wisełce, progi skalne, zaporę i Jezioro Czerniańskie, na koniec podeżdżamy pod Zameczek Prezydenta...

17 wrz 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kraków

Cały dzień w Krakowie z dziewczynami. Niech żyją wózki!

Nachodziliśmy się ogromnie, plan był taki: Spacer nad Wisłą pod Wawelem, Kazimierz, Rynek i okolice, Wawel, kilkugodzinne leniuchowanie nad Zalewem Zakrzówek i jak dzieci i siły dadzą, powrót na wieczorne zdjęcia do centrum.

27 sie 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mini Zoo w Kokotku

Mini Zoo (wejście darmowe) znajduje się na obszarze Ośrodka Posmyk, nad Zalewem Posmyk, w Kokotku. Kokotek z kolei leży przy trasie nr 11 Tarnowskie Góry - Poznań, kilkadziesiąt km od Tarnowskich Gór, za Tworogiem. Mimo, że mini zoo znajduje się bardzo blisko głównej drogi, jest tu bardzo zacisznie, cały Ośrodek położony jest w lesie, nad jeziorem, które zarasta, więc bardziej przypomina staw, ale jest malownicze. Ośrodek jest bardzo fajnym miejscem na wycieczkę, ale...

22 sie 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Chudów - XII Jarmark Średniowieczny

Od kilkunastu lat w połowie sierpnia na zamku w Chudowie odbywa się średniowieczny jarmark - ciekawa impreza plenerowa, podczas której cała rodzina może się świetnie bawić. My zawitaliśmy do Chudowa wracając z Beskidów, ale szkoda nam było ominąć to święto 🙂

Kramiki z wyrobami rędzielniczymi, osada średniowieczna, pokazy walk, no i to co zwykle na zamku w Chudowie - koniki, kucyki i zamki dmuchane ku ciesze najmłodszych. Jest też co zjeść, napić się i ochłodzić. Fajna sprawa.

15 sie 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Żywieckie o świcie

Start w Ślemieniu o godzinie 6.15, potem wyjazd do Tresnej, nad Jezioro Żywieckie. Może trochę za późno wyjechaliśmy, bo chyba najlepsze spektakle, jak to nazywamy, odbywały się podczas jazdy. Ale też prawda jest taka, że miała być piękna pogoda, a tu nawet w 1 miejscu zastał nas mały deszczyk. Nic nie szkodzi, chmury dodały tylko uroku.

Piękne widoki, najpierw na tamce w Tresnej, nasz stały punkt postojowy, potem kilka innych miejsc. Najbardziej podobało mi się ostatnie miejsce, nad samym jeziorem, gdzie było kilku wędkarzy. Nazwałam sobie to miejsce fjord, bo takie skojarzenia mi się nasunęły.

Fajnie, muszę powtarzać takie wyprawy o wschodzi słońca 🙂

15 sie 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Golgota Beskidów

Na szczycie Matyski stoi od 2001 roku Krzyż Millenijny. Długo to miejsce znane było jedynie okolicznym mieszkańcom. Teraz, gdy powstała tu Droga krzyżowa, licznie przybywają pielgrzymi i turyści.

I wspaniale się stało, bowiem Golgota Beskidów, bo tak nazwano Matyskę i tutejszą drogę krzyżową, to niezwykle piękne, malownicze i przejmujące miejsce. Stacje i postaci ukazane są w bardzo emocjonujący sposób, widać tu cierpienie, zło i okrucieństwo. Polecam każdemu kto chce przeżyć jakieś duchowe doświadczenie.

14 sie 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dinolandia w Inwałdzie i Wadowice

W sobotę wybraliśmy się do Inwałdu, żeby zwiedzić Dinolandię. Niestety akurat na ten weekend zgubiła się promocja 9,99 za osobę, no ale trudno.

Park Dinozaurów w Inwałdzie jest świetny, bardzo ładny, dinozaury choć się nie ruszają, to są inne niż w pozostałych Dinoparkach, bo pochodzą ze Stanów Zjednoczonych.

Całe otoczenie jest bardzo gustownie zrobione i przygotowano też dodatkowe atrakcje. Dla dzieci w cenie biletu dostępny jest też plac zabaw.

Z obszaru Parku można zerknąć na budowle w Parku Miniatur. Właśnie buduje się coś nowego. Przy wejściu do Dinolandii parkuje Ciuchcia, którą można dojechać do Mini Zoo w Inwałdzie.

13 sie 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ogrodzieniec, Skarżyce, Morsko - Jura środkowa

Ogrodzieniec - Podzamcze W Ogrodzieńcu spotkała na miła niespodzianka - darmowy parking pod samym zamkiem. Nie wiem czy pozostanie darmowy. Na zamek nie wchodzimy bo już byliśmy nieraz, Park Miniatur też mamy zwiedzony, ale chcemy pospacerować po okolicy najbliższej. Obchodzimy zamek bokiem, w kierunku Parku Linowego, w którym tłumów nie ma, ale kilku odważnych przechodzi po mostkach i belkach. Dochodzimy do pierwszych skałek, kilku wspinaczy na skale, kilku instruktorów daje...

23 lip 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rajd 2011 Kazimierz-Sandomierz Dzień 5

Dzień 5 - 270 km Tarnobrzeg Tarnobrzeg zwiedzamy na szybko, tylko przy okazji, bo zatrzymaliśmy się na Rynku na śniadanie, spodobały mi się te plenerowe śniadanka 🙂 Przy okazji zwiedzamy neobarokowy zespół pałacowy dzikowski (Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, ul. Sandomierska). A w pobliżu Rynku piękny kościół Wniebowzięcia Matki Bożej - Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu z klasztorem Dominikanów (ul. Kościuszki). Na Rynku stoi ciekawa...

18 lip 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rajd 2011 Kazimierz-Sandomierz Dzień 4

Dzień 4 - 270 km Zamość Jest niedziela, chcemy zacząć wcześnie rano od mszy i ruszać w trasę. Zaplanowaliśmy o 8.00 w kościele św. Mikołaja (dawna cerkiew unicka), ale wstaliśmy trochę wcześniej i akurat zdążyliśmy na 7.30 do katedry zamojskiej. Po kościele ostatnia przechadzka po Starówce i w drogę. Michałów Michałów to niewielka miejscowość niedaleko Szczebrzeszyna i Zamościa. Znajduje się tu marina i wypożyczalnia kajaków...

17 lip 2011
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Obserwuj na Instagramie