Nasze podróże, rok 2022, strona 5

Funzeum - nowa, szałowa atrakcja na mapie Śląska!

Szokująco kolorowe i fascynujące Funzeum właśnie się otwarło w Gliwicach! Cały dochód z wielkiego otwarcia minionego weekendu 26-27 lutego 2022 zostanie przekazany na rzecz Ukrainy Polskiej Akcji Humanitarnej. A co Cię tutaj czeka? Zostaniesz otoczony ferią barw i doznań, przygotuj się na niecodzienne wrażenia, bo takiej atrakcji w Polsce jeszcze nie było. Daj się ponieść fantazji i zafunduj sobie kilka godzin naprawdę fajnej zabawy. Zobacz też Funzeum naszymi oczami, Amelka nie chciała wracać do domu!

28 lut 2022
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Beskid Śląski zimą - Czantoria, Barania Góra i Stożek

Nasze Walentynki sam na sam w Wiśle to nie tylko zabawa, pogoda nam super siadła, więc wykorzystaliśmy ten czas, żeby jeszcze lepiej poznać Beskid Śląski. Zdobyliśmy Czantorię, Baranią Górę i Stożek. W sumie 3 dni, 3 szczyty, 2 wieże widokowe, Sokolarnia, ławeczka miłości i blisko 40 km w nogach. Co zobaczyliśmy to nasze 🙂 No i jeszcze bardzo przyjemne pobyty w Hotelu Premium i Hotelu Pod Jedlami, oba fajne na rodzinne wypady!

18 lut 2022
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Śląskie jeziora - Paprocany

Na południu miasta Tychy, w dzielnicy Parocany, rozlewa się ogromne Jezioro Paprocańskie - cudne, zadbane i z ciekawą infrastrukturą. To wspaniała, rodzinna miejscówka, idealna nie tylko na letnią rekreację. W ładne weekendy na plaży głównej, we wschodniej części Jeziora, bywa tłoczno przez cały rok, ale na miejscu czeka duży, bezpłatny parking. Wypijesz tu kawę, zjesz lody czy gofry, posiedzisz na drewnianym tarasie, a dzieciaki pobawią się na bardzo fajnym placu zabaw! W południowej części schował się piękny Zameczek Myśliwski z elegancką Restauracją Książęcą.

17 lut 2022
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Śląskie jeziora - Zalew Nakło Chechło

W naszym projekcie Śląskie jeziora nie mogło zabraknąć Zalewu Nakło Chechło. To miejsce dla mnie sentymentalne, tutaj przyjeżdżałam za dziecka najpierw z rodzicami, kiedy uczyłam się pływać, potem z bratem, ze znajomymi, wreszcie z Łukaszem. Dziś mieszkamy stąd dosłownie na wyciągnięcie dłoni i jezioro stało się miejscem niemal codziennych spacerów i przejażdżek rowerowych. Jezioro zwane po prostu Chechłem, rozlewa się niemal przy trasie Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie, nieco od niej na wschód. Jest to teren gminy Świerklaniec, a nazwa zbiornika wzięła się od dwóch miejscowości położonych po południowej jego stronie. To Nowe Chechło i Nakło Śląskie.

11 lut 2022
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Śląskie jeziora - Pogoria

Dzisiaj w ramach projektu Śląskie jeziora pokażemy Wam kompleks zalewów pod nazwą Pogoria. To cztery zbiorniki wodne, rozlewające się w Dąbrowie Górniczej. Bardzo malownicze, idealne nie tylko na letni wypoczynek, ale właśnie na posezonowe spacery, bo ścieżek tutaj Wam nie zabraknie, również tych asfaltowych. Prowadzą niemal dookoła zbiorników i są wyłączone z ruchu samochodowego, bo Pogoria objęta jest ochroną przyrody. Tym sposobem stały się wspaniałą scenerią dla rowerzystów, amatorów nordic walking i rolkarzy. Można też z wózkiem pospacerować spokojnie. Zobacz Trójkę i Czwórkę naszymi oczami!

18 sty 2022
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Śląskie jeziora - Zalew Zielona

Rozpoczynamy nasz projekt Śląskie jeziora! Trochę nietypowo zimą, ale celowo tak wybraliśmy. Czemu? Oczywistym jest, że zalewy atrakcyjne są latem, kiedy można wypożyczyć sprzęt wodny, a na kąpieliskach czekają nierzadko ratownicy. Ale za tym idą tłumy, a wiadomo, że mało kto je lubi, wtedy sporo nad wodą szumu, dużo mniej spokoju. A my chcemy zwrócić Waszą uwagę na te miejsca po sezonie, kiedy zapraszają na cudne, zaciszne spacery w towarzystwie przyrody. Jako pierwszy pokażemy Wam Zalew Zielona, szczególnie magiczny, gdy nieco przypruszony śniegiem. Zobaczcie to z nami!

14 sty 2022
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kozia Góra zimą

Szukacie pomysłu na łatwy spacer rodzinny w górskiej scenerii? Podpowiemy Wam, bo właśnie zdobyliśmy Kozią Górę w Beskidzie Śląskim, łatwo dostępny szczyt ponad Bielskiem, idealny na rodzinną wędrówkę albo spacer z psem. Na szczycie czeka efektowna wiata i schronisko Stefanka, nie zabraknie też ładnych widoków na górskie szczyty dookoła. Cały spacer szlakiem żółtym na szczyt i częściowo zielonym z powrotem trwał 2 godzinki, to około 6 km, ponad 9 tys. kroków, zobacz naszą relację! A na koniec jeszcze kilka świątecznych obrazków z Bielska Białej 🙂

12 sty 2022
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Zamów nocleg