Jesiennie parkowo na Górnym Śląsku

Komentarze 7
2015-11-01

Podczas odwiedzania grobów bliskich w tym roku skorzystaliśmy z pięknej pogody i odwiedziliśmy 2 ciekawe miejsca - jedno zupełnie przypadkowo, ponieważ na głównej drodze pod kopcem w Piekarach Śląskich był duży wypadek, oba pasy zablokowane, musieliśmy zboczyć z drogi i tak na czuja trochę wypuściliśmy się w teren. W ten sposób trafiliśmy do Kocich Górek na granicy Radzionkowa i Piekar Śląskich. Urocze miejsce, szczególnie tak piękną jesienią 🙂 Zniszczone przez człowieka i górnictwo, dziś żyje swym nowym życiem, bowiem przyroda odebrała to co swoje. Ciekawa pogórnicza rzeźba z rowami, warpiamu, zapadliskami i górkami porosła roślinność, bardzo zróżnicowana siedliskowo, z gatunkami chronionymi. Żyją tu również chronione gatunki zwierząt, lata nad głowami myszołów, a niżej biegają płazy, w tym rzekotka drzewna. Bardzo fajne miejsce na połażenie, takie w traperach, nie szpilkach 🙂 Na rower też idealne. Można tu dojść z gównej drogi prowadzącej pod kopcem, albo od Radzionkowa, początkowo po betonowych płytach, potem już błotnistą drogą nieasfaltową.

Kolejne miejsce bylo zaplanowane o tyle o ile bo nie wiedziałam czy rodzina się zgodzi, w sensie mąż, bo dzieci to zawsze chętne na polatanie wśród liści 🙂 Zaraził mnie Roman, no bo jeźdżę do Siemianowic od dziecka, najpierw do Dziadków, teraz niestety na grób Dziadków, i tak nic turystycznie absolutnie nigdy (jak to już nieraz o tym tu rozmawialiśmy), a tu Roman wrzuca ostatnio ciekawostki z Siemianowic. Co prawda chciałam wziąć moich do pałacu Donnersmarcków w Parku Miejskim, coś tam mi się walnęło i ten Park koło którego zawsze przejedżamy przez Michałkowice to Park Górnik. Ale nic straconego, do Pałacu trafimy następnym razem, a teraz połaziliśmy po Parku Górnik, którego na stronie nie mieliśmy jeszcze. No więc dobrze się stało 🙂 Park jest zabytkowy, był kiedyś dworski, najpierw Mieroszewscy zbudowali tu swój dwór, a potem w XIX wieku neogotycką formę przybrał za sprawą rodziny Rheinbabenów. Nazywany jest Zameczkiem, pozostaje dziś w rękach kopalni Siemianowice. Remontuje się tu teraz Dom Ogrodnika, też tej rodziny, neogotycki, wyglądający jak stary zameczek gotycki. Oprócz tego jest zrewitalizowany staw, jesienią malowniczy niezwykle. Polecam te nasze świeżo odkryte miejsca jako ciekawostki na spacer 🙂

Kocie Górki
Kocie Górki
Park Górnik Siemianowice Śląskie
Dom Ogrodnika w Parku Górnik
Park Górnik staw
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

szylana
20 listopad 2015 17:56

Masz rację Aniu jesień to tylko najpiękniejsza w parku lub w lesie, zdjęcia wtedy wychodzą bajecznie ... Piękne fotki 🙂

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany: 2015-11-20 17:56

Ostatnio edytowany: 2015-11-20 17:58

Anna Piernikarczyk
03 listopad 2015 11:36

Dzięki 🙂 no zaraziłeś 🙂

Roman Świątkowski
03 listopad 2015 11:12

Wycieczki nieplanowane są najlepsze. I miło że chociaż troszkę zaraziłem tym miastem jest gdzie połażić i jest co zobaczyć.

Jesien na Twoich fotkach super.

marian
02 listopad 2015 20:37

W tym roku wyjątkowo jest barwna ta nasza złota polska  jesień

Anna Piernikarczyk
02 listopad 2015 14:15

Dzięki 🙂 Jesienią to zdjęcia same wychodzą 🙂

Danusia
02 listopad 2015 12:46

Rzeczywiście fajne miejsce na rodzinne spacery. Dobrze czasem zejść poza trasę. No i ta jesień na twoich zdjęciach Aniu,przepiękna.

Ostatnio edytowany: 2015-11-02 12:47

Lucy i Tom
02 listopad 2015 12:23

Piękne jesienne spacery. Ileż można przypadkiem znaleść ciekawych miejsc. 

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Zamki nad Loarą - zdjęcie

Zamki nad Loarą

Poprzednia podróż

Warszawa - zdjęcie

Warszawa

Następna podróż

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Pobierz naszą aplikację