Beskidzka pętla - Żywiec, Milówka, Koniaków, Istebna, Wisła, Szczyrk.

Komentarze 6
2007-05-19
Wycieczka rozpoczyna się w Żywcu - pięknym miasteczku leżącym u podnóża Beskidów. Po odwiedzeniu ładnego zamku i otaczającego go parku ruszamy w stronę Milówki, po drodze wstępując jeszcze do Węgierskiej Górki.

W Milówce warto zajrzeć do Starej Chałupy - ciekawego Muzeum oraz do miejscowych kościołów - Wniebowzięcia NMP i Św. Antoniego Padewskiego. Na dalszej trasie są zaciszne Laliki z oryginalnym drewnianym kościółkiem i murowaną kaplicą.

Następna miejscowość to moje ulubione miejsce w Beskidach - Koniaków z niezapomnianą atmosferą. Polecam Chatę na Szańcach, w której dzieki opowieściom przewodnika poznamy miejscowy folklor i tradycje. W pobliżu warto wspiąć się na niewysokie szczyty - Ochodzitą (895 m npm) oraz Koczy Zamek (846 m npm). Rozciągają się stąd piękne widoki na Beskid Śląski i okoliczne miejscowości zagubione w dolinkach.

Prosto z Koniakowa droga wiedzie nas do Istebnej, równie ciekawej miejscowości górskiej, nie zatłoczonej i kultywującej lokalne tradycje. Na turystów czeka tu Chata Kawuloka, Izba Pamięci Jerzego Kukuczki oraz niewysoki Złoty Groń (710 m npm).

Kolejna miejscowość to najpopularniejszy kurort Beskidu Śląskiego - osławiona Wisła. Prócz centrum z deptakiem i spacerku nad Wisłę jak najbardziej polecam Wisłę Czarne - niezwykle czarowne miejsce z jeziorem Czerniańskim, wodospadem, Skansenem a nieco wyżej Zameczkiem Prezydenta RP.

Ostatnie już miejsce na trasie to Szczyrk - popularny szczególnie zimą z racji rozwiniętej infrastruktury narciarskiej. W centrum Szczyrku znajduje się dolna stacja kolejki linowej wywożącej turystów i narciarzy na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne (1257 m npm).

Ochodzita - wyciąg
Wisła Czarne
Widok z Ochodzity
Wisła Czarne - wodospad
Na Ochodzitej
Wisła Czarne - skansen
Koczy Zamek
Wisła Czarne - Zamek Prezydenta
Widok z Koczego Zamku
Wisła Łabajów
Kapliczka w Lalikach
Istebna - zagubiony kościółek
Żywiec - zamek
Żywiec - rynek
Wisła - deptak
J. Żywieckie
Żywiec - baszta
Milówka - centrum
Wisła - Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej
Milówka - Stara Chałupa - Muzeum
Żywiec - katedra
Koniaków - Chata na Szańcach
Beskidzka pętla
Koniaków - Bacówka
Istebna Andziałówka
W Koniakowie
Istebna - zabytkowa chałupa
Wisła - j. Czerniańskie
Widoki z Koniakowa
Szczyrk - kolej na Skrzyczne
Koniakowskie koronki
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
20 listopad 2015 19:22

Dzięki 🙂 A to odgrzebana taka trochę z dawna 🙂 Pamiętam, że to była pierwsza moja "odskocznia" od małej Natalki 🙂 Została z Dziadkami a my zrobilismy sobie z Łukaszem taką objazdówkę 🙂

szylana
20 listopad 2015 16:44

Super wycieczka !Piękne zdjęcia ! Mam jeszcze zamiar wrócić do Wisły i dalej zwiedzać piękne miejsca. Przypomniał mi się ostatni wypad do Wisły, chciałam dojść zielonym szlakiem do jeziorka, a przypadkiem trafiłam na żółty szlak i doszłam na skocznie A. Małysza 🙂 Co tam mam fajne fotki i super wspomnienia ...

Do dzisiaj jak wspomnę to się śmieję 🙂

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany: 2015-11-20 16:46

mokunka
23 lipiec 2011 10:36

W Zywcu to jest tw nowy zamek (zwany pałacem) i stary zamek.

http://www.inka.tychy.pl/2011/01/zywiec-stary-zamek-nowy-zamek-park-woj-slaskie-cz-1

.Obecnie na "stare lata" baaa bardzo stare lata do pałacu wrocila jedna księżna z rodu Habsburgów , pani owa ma obecnie ponad 90 lat, porusza sie na wózku i zamieszkuje wraz z opiekunką jdno skrzydło pałacu.

Ostatnio edytowany: 2011-07-23 10:37

Ola Dzitkowska
10 lipiec 2009 22:19
Bardzo dobrze znam ten rejon i chciałam tylko zaznaczyć , iż Ochodzita ma 894 m n p m 😉) Oprócz tego chciałam nadmienić, iż najdują się na jej szczycie małe kopce kamienne ułożone przez turystów oraz mała kaplica przypominająca wyglądem ołtarzyk. a Widok jest rozległy - od Tatr po Małą Fatrę oraz Beskid Śląski i Żywiecki.

[i]Ostatnio edytowany: 2009-07-10 22:20[/i]
Anna Piernikarczyk
10 lipiec 2009 13:06
Zamek w Żywcu znajduje się bardzo blisko Rynku, pomiędzy Rynkiem a parkiem, z Rynku trzeba iśc w kierunku kościoła i zaraz za kościołem przechodzi się przez ulicę i wchodzi na teren zamkowy, jest tam Pałac i Stary Zamek. za darmo można wejśc na zamkowy dziedziniec, jest tu restauracja. Wnętrza zwiedza się odpłatnie z tego co pamiętam.
fefsdf
10 lipiec 2009 10:30
szukałam raz tego zamku w Żywcu i nie udało mi się odnaleźć. Jak do niego trafić? I czy można go zwiedzać?

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023
Obserwuj na Instagramie