Longleat Safari - numer 1 w Anglii

5

Longleat Safari & Adventure Park to prawdziwy HIT - najlepsze safari w Anglii, a przy tym olbrzymi park rozrywki. Wszystkie atrakcje są w cenie i naprawdę nie starczy całego dnia aby skorzystać i zobaczyć wszystkie atrakcje, ale wiele nam się udało zrobić.

Największą atrakcją jest oczywiście samo safari, które ogląda się z samochodu, są zwierzęta, które można oglądać z otwartymi oknami, ale przy małpkach i drapieżnikach nalezy mieć okna zamknięte, oczywiście dla własnego bezpieczeństwa. O dziwo, najgroźniejsze, raczej dla samochodu 🙂 są tam małpki, prawdziwy postrach! Zwykle bardzo szaleją, teraz akurat na małpkach lało i siedziały skulone głównie (jedyny deszcz nasz w Anglii), ale i tak widzieliśmy jak wyrywają części z innych samochodów. Szczególnie upodobały sobie Renault. My jechaliśmy innym samochodem, z moim bratem, małpka zeszła z samochodu przed nami i omineła nasz samochód 🙂 Dobrze bo Natalka się bała 🙂

Super były lwy, jest ich tu około 30, były niemal na wyciągnięcie dłoni, pierwszy raz miałam okazję tak oglądać lwy na źywo, były też ulubieńce Natalki - gepardy, ale z dalsza. Poza tym całe mnóstwo różnych zwierząt, które podchodziły do samochodów, niektóre można było nawet karmić.

Poza safari Longleat oferuje wiele atrakcji - przejażdzka kolejką koło jeziora, przepłynięcie stateczkiem, z którego karmi się foczki, a na wysepce oglądać mozna drugiego najstarszego goryla na świecie liczy 52 lata i jest siwy, bo goryle jak ludzie siwieją z wiekiem. Jest plac zabaw dla dzieci, motylarnia, Labirynt (nie zdążyliśmy zobaczyć) i bardzo ciekawy pokaz drapieżnych ptaków, które przelatywały nam ponad samymi głowami siejąc momentami popłoch. Robienie zdjęć było ryzykowne, bo w pewnej chwili latało już ponad nami 6 sępów. Fantastyczna sprawa!

Można tu również zwiedzić Longleat House - wielki zamek-pałac - najbardziej typowa budowla dla angielskiego renesansu, a zwłaszcza stylu elżbietańskiego, pochodzi w głównej mierze z XVI wieku. Do dziś mieksza w nie rodzina markizów, bardzo wysoko postawionych w Anglii, którzy byli na koronacji Królowej, na zdjęciu widać stroje, w których pojechali na koronację. Sama królowa również była tutaj w Lingleat House, o czym mówi złożony podpis w księdze pamiątkowej. To ta rodzina stworzyła tu najpierw zwierzyniec, który stał się zalążkiem dzisiejszego safari. To kolejne miejsce, które bardzo polecam odwiedzić!

Noclegi Longleat Safari - numer 1 w Anglii

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Podpis Królowej podczas wizyty w Longleat House
Booking.com
W tym stroju mieszkańcy Longleat House byli na koronacji królowej
Markiz angielski - nadal mieszka w Longleta House - rodzinne posiadłości
Longleat House
Małpki demontujące samochody, głównie renault, jedna z głównych atrakcji na safari
Rogacze jedzące z ręki pasażerów
Gepardy w Longleat Safari
Wilczki
Goryl mający 52 lata - drugi najstarszy goryl na świecie
Foczki widziane ze stateczku
Kolejka, którą podróżuje się przy jeziorze
Longleat Adventure Park
(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024