Zabytki Unesco w Polsce

Atrakcje
2015-02-23

Na prestiżowej Liście Unesco znalazło się już 14 zespołów z Polski. Wśród nich są: Stare Miasta Krakowa, Warszawy, Zamościa i Torunia, Obóz Auschwitz-Birkenau, Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze, Puszcza Białowieska, Park Mużakowski, Zamek w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, drewniane kościoły Małopolski południowej w liczbie 6 oraz drewniane cerkwie Podkarpacia w liczbie 8. To niezwykle cenne atrakcje, które koniecznie trzeba dopisać do swej mapy turystycznej.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020