Majówka nad Lednicą

Majówka nad Lednicą

Atrakcje
2015-04-24
1-2 maja 2015 Zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach na „Majówkę nad Lednicą” 1 maja - piątek Grupa rekonstrukcyjna 3. Bastion Grolman pokaże „codzienne” życie żołnierzy Wojsk Wielkopolskich (1919-1920). W zagrodach swoje polowe koszary będą mieli żołnierze z pułków Wielkopolskich. Każdy chętny „rekrut” otrzyma kartę poborowego, na której będą …

1-2 maja 2015
Zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach na „Majówkę nad Lednicą
1 maja - piątek
Grupa rekonstrukcyjna 3. Bastion Grolman pokaże „codzienne” życie żołnierzy Wojsk Wielkopolskich (1919-1920). W zagrodach swoje polowe koszary będą mieli żołnierze z pułków Wielkopolskich. Każdy chętny „rekrut” otrzyma kartę poborowego, na której będą etapy szkolenia: rozstawianie namiotu z płacht, zapoznanie wyposażenia żołnierskiego plecaka, musztra, zapoznanie z elementami pierwszej pomocy medycznej stosowanymi w roku 1919, nauka obsługi karabinu Mauser wz 98 i pistoletu Parabellum P08, zapoznanie się z granatami, czytanie i kreślenie map, obsługa kompasu i inne. Po zaliczeniu wszystkich szczebli szkolenia rekrut udaje się do komendantury obozu i z rąk pułkowego skryby otrzymuje legitymację żołnierza Wojsk Wielkopolskich i kupon upoważniający do odbioru pajdy wiejskiego chleba ze smalcem.
2 maja - sobota
„Dzień Twórców” to okazja do spotkania twórców ludowych z terenu Wielkopolski. Podczas kiermaszu zaprezentują Oni rzeźbę, garncarstwo, wikliniarstwo, wytwórczość ozdób z bibułki, papieru i słomy, twórczość hafciarską, koronkę i pieczywo świąteczne.
Więcej na www.lednica.plAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111427 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.