Operacja Katondwe czyli ratujemy biedne dzieci z tropików

Operacja Katondwe czyli ratujemy biedne dzieci z tropików

Atrakcje
2015-06-09
Chcemy przedstawić Wam Pana Wojciecha Paryłę, który jest twórcą projektu Operacja Katondwe. Główny jego cel to wyjazd w czerwcu 2015 do pracy w charakterze wolontariusza w Sacred Heart Hospital w Katondwe w Zambii. Cel dodatkowy to zakup nowego aparatu RTG do ww szpitala. To mały szpital prowadzony przez polskie siostry zakonne. Jest on w stanie przyjąć …

Chcemy przedstawić Wam Pana Wojciecha Paryłę, który jest twórcą projektu Operacja Katondwe. Główny jego cel to wyjazd w czerwcu 2015 do pracy w charakterze wolontariusza w Sacred Heart Hospital w Katondwe w Zambii. Cel dodatkowy to zakup nowego aparatu RTG do ww szpitala. To mały szpital prowadzony przez polskie siostry zakonne. Jest on w stanie przyjąć 70-100 chorych i obecnie pracuje w nim tylko jeden lekarz - chirurg Mirosława Góra, 4 pielęgniarki i kilku miejscowych wolontariuszy. Jest to jedyny szpital na obszarze o promieniu około 250 km. Pan Wojtek od momentu rozpoczęcia studiów medycznych chciał pomagać dzieciom w tropikach. Projekt jest już w takiej fazie, że "nie ma zmiłuj" - po prostu musi się odbyć, jednak wciąż potrzebne są środki finansowe.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie i pomóc, kliknij tutajAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020