Projekt "Jedziemy Po Wolność"

Projekt "Jedziemy Po Wolność"

Atrakcje
2015-07-01
Kto nie marzy o tym by latać jak ptak? Poczuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca? Na pewno każdy choć raz o tym pomyślał, ale czy spróbował zrealizować te marzenia? Wolność ma wiele imion i dla każdego znaczy co innego, młodzi ludzie z Pomorza chcą znaleźć swoje własne imię, którego będą szukać w 16-dniowej wyprawie po …

Kto nie marzy o tym by latać jak ptak? Poczuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca? Na pewno każdy choć raz o tym pomyślał, ale czy spróbował zrealizować te marzenia? Wolność ma wiele imion i dla każdego znaczy co innego, młodzi ludzie z Pomorza chcą znaleźć swoje własne imię, którego będą szukać w 16-dniowej wyprawie po Polsce w starym, kultowym Fiacie 125p.
Projekt "Jedziemy Po Wolność" zakłada przemierzanie świata samochodem, rowerem, na piechotę, w kajaku i na wiele innych sposobów. W 2015 roku najważniejszą podróżą będzie wyprawa "Fiatem za światem", w którym chcą odwiedzić wszystkie 16 województw Polski. Idea projektu opiera się na trzech filarach - wolność, sztuka, motywacja. Uczestnicy wypraw chcą pokazać rówieśnikom, jak wiele wolności mamy obecnie i na jak wiele dobrych sposobów można ją wykorzystywać. Tym samym chcą motywować innych do realizowania marzeń. Ze swoich wypraw chcą tworzyć relacje fotograficzne, malarskie i filmowe. Wyprawa „Fiatem za światem” ma planowo odbyć się na przełomie sierpnia i września 2015 roku. Fundusze na wyprawę zbierają za pomocą crowdfoundingu na portalu polakpotrafi.pl Zasada działania portalu jest bardzo prosta, każdy internauta może wpłacić pewną kwotę pieniędzy i dzięki temu wybrać nagrodę, które zapewnili organizatorzy wyprawy. Jak mówią, każda złotówka jest dla nich bardzo ważna.
Strona projektu
Więcej o projekcie: youtubefacebookAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020