Projekt "Jedziemy Po Wolność"

Projekt "Jedziemy Po Wolność"

Atrakcje
2015-07-01
Kto nie marzy o tym by latać jak ptak? Poczuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca? Na pewno każdy choć raz o tym pomyślał, ale czy spróbował zrealizować te marzenia? Wolność ma wiele imion i dla każdego znaczy co innego, młodzi ludzie z Pomorza chcą znaleźć swoje własne imię, którego będą szukać w 16-dniowej wyprawie po …

Kto nie marzy o tym by latać jak ptak? Poczuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca? Na pewno każdy choć raz o tym pomyślał, ale czy spróbował zrealizować te marzenia? Wolność ma wiele imion i dla każdego znaczy co innego, młodzi ludzie z Pomorza chcą znaleźć swoje własne imię, którego będą szukać w 16-dniowej wyprawie po Polsce w starym, kultowym Fiacie 125p.
Projekt "Jedziemy Po Wolność" zakłada przemierzanie świata samochodem, rowerem, na piechotę, w kajaku i na wiele innych sposobów. W 2015 roku najważniejszą podróżą będzie wyprawa "Fiatem za światem", w którym chcą odwiedzić wszystkie 16 województw Polski. Idea projektu opiera się na trzech filarach - wolność, sztuka, motywacja. Uczestnicy wypraw chcą pokazać rówieśnikom, jak wiele wolności mamy obecnie i na jak wiele dobrych sposobów można ją wykorzystywać. Tym samym chcą motywować innych do realizowania marzeń. Ze swoich wypraw chcą tworzyć relacje fotograficzne, malarskie i filmowe. Wyprawa „Fiatem za światem” ma planowo odbyć się na przełomie sierpnia i września 2015 roku. Fundusze na wyprawę zbierają za pomocą crowdfoundingu na portalu polakpotrafi.pl Zasada działania portalu jest bardzo prosta, każdy internauta może wpłacić pewną kwotę pieniędzy i dzięki temu wybrać nagrodę, które zapewnili organizatorzy wyprawy. Jak mówią, każda złotówka jest dla nich bardzo ważna.
Strona projektu
Więcej o projekcie: youtubefacebookAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112029 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.