Miasteczko Galicyjskie

Atrakcje
2015-09-15

Przenieśmy się w czasie i zawitajmy w klimacie XIX-wiecznej Galicji, gdzie w budownictwie dominowało drewno, a szyldy nie krzyczały kolorami i tandetą. Takie jest właśnie Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, przypominające dawny Stary Sącz. W centrum stoi zrekonstruowany Ratusz, który spłonął w 1795 roku i już nie został odbudowany, a wokół poustawiały się drewniane domy podcieniowe z licznymi usługami. Próżno szukać tu jednak banków czy Spa, i dobrze, usługi w Miasteczku oferował szewc, snycerz czy cukiernik. Był też sklep z towarami mieszanymi czyli mydło i powidło. Harmonia stylu jest tu fascynująca i urzeka...

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020