Jasna Góra w naszym obiektywie

Atrakcje
2016-03-31

Jasna Góra to miejsce unikatowe, w skali kraju, a nawet świata. Tu nagromadziły się wyjątkowo licznie bogactwa, nie tylko w zwykłym znaczeniu tego słowa, bowiem przede wszystkim cenne jest tutaj bogactwo duchowe. Ale i kosztowności nie brakuje, które przez wieki najważniejsi tego świata składali w podzięce  za łaski hojnie darzone Czarnej Madonnie, jak nazywana jest Matka Boża Częstochowska. Również i historia znacząco odbiła tu swe piętno, widoczna dziś na murach twierdzy...

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020