Zamek Tenczyn na fotografiach

Atrakcje
2016-09-07

Zamek Tenczyn w Rudnie, a właściwie jego zabezpieczone ruiny to niezwykle okazały obiekt, górujący na stożku wulkanicznym, w południowej części Jury, nieopodal autostrady A4 i Krakowa. Przepiękna to była niegdyś budowla, najpierw gotycka, potem renesansowa, z attykami, portalami i krużgankami, nazywana Małym Wawelem! Dziś udostępniona dla turystów, stanowi kolejną perełkę jurajską.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020