Noc Kupały na Lednicy

Noc Kupały na Lednicy

Atrakcje
2018-06-20
23 czerwca 2018 Zapraszamy na Wielki Zlot Słowian 23 czerwca od godziny 14.00 do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Bezpłatna impreza odbędzie się w Małym Skansenie, w tym czasie wstęp na Ostrów Lednicki po 10 i 5 zł (normalny i ulgowy). Noc Kupały czyli inaczej Sobótka to święto związane z przesileniem słonecznym, przypadające …

23 czerwca 2018
Zapraszamy na Wielki Zlot Słowian 23 czerwca od godziny 14.00 do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Bezpłatna impreza odbędzie się w Małym Skansenie, w tym czasie wstęp na Ostrów Lednicki po 10 i 5 zł (normalny i ulgowy). Noc Kupały czyli inaczej Sobótka to święto związane z przesileniem słonecznym, przypadające na najkrótszą noc w roku. Dotyczy żywiołów – ognia i wody, kultu płodności i miłości pełne radości, przepychu, cielesnych uciech i potężnych zabiegów magicznych. Świętujący rozpalają ogniska i skaczą przez nie, kąpią się w rzekach, co ma dawać im oczyszczającą moc. Dziewczęta rzucając wianki i odczytują z nich wróżby dla siebie. Szczególnym rytuałem tej nocy jest poszukiwanie kwiatu paproci, zwanego perunowym kwiatem, co było dobrym powodem, by para zagubiła się w ustronnym miejscu... Plan imprezy jest bogaty i na pewno przypadnie Ci do gustu.
Szczegóły tutaj.Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020