Noc Kupały na Lednicy

Noc Kupały na Lednicy

Atrakcje
2018-06-20
23 czerwca 2018 Zapraszamy na Wielki Zlot Słowian 23 czerwca od godziny 14.00 do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Bezpłatna impreza odbędzie się w Małym Skansenie, w tym czasie wstęp na Ostrów Lednicki po 10 i 5 zł (normalny i ulgowy). Noc Kupały czyli inaczej Sobótka to święto związane z przesileniem słonecznym, przypadające …

23 czerwca 2018
Zapraszamy na Wielki Zlot Słowian 23 czerwca od godziny 14.00 do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Bezpłatna impreza odbędzie się w Małym Skansenie, w tym czasie wstęp na Ostrów Lednicki po 10 i 5 zł (normalny i ulgowy). Noc Kupały czyli inaczej Sobótka to święto związane z przesileniem słonecznym, przypadające na najkrótszą noc w roku. Dotyczy żywiołów – ognia i wody, kultu płodności i miłości pełne radości, przepychu, cielesnych uciech i potężnych zabiegów magicznych. Świętujący rozpalają ogniska i skaczą przez nie, kąpią się w rzekach, co ma dawać im oczyszczającą moc. Dziewczęta rzucając wianki i odczytują z nich wróżby dla siebie. Szczególnym rytuałem tej nocy jest poszukiwanie kwiatu paproci, zwanego perunowym kwiatem, co było dobrym powodem, by para zagubiła się w ustronnym miejscu... Plan imprezy jest bogaty i na pewno przypadnie Ci do gustu.
Szczegóły tutaj.Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112231 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.