Cudowne Źródełka w Polsce

Cudowne Źródełka w Polsce

Atrakcje
2019-05-28
Od Wydawnictwa Aromat Słowa otrzymałam niedawno piękny album "Cudowne źródełka w Polsce" autorstwa Moniki Karolczuk, który opisuje 120 źródełek z różnych stron naszego kraju, z którymi wiążą się relacje i opowieści o uzdrowieniach i i innych nadprzyrodzonych wydarzeniach. Wiele z nich do dziś otoczone są kultem nie tylko miejscowej ludności, …

Od Wydawnictwa Aromat Słowa otrzymałam niedawno piękny album "Cudowne źródełka w Polsce" autorstwa Moniki Karolczuk, który opisuje 120 źródełek z różnych stron naszego kraju, z którymi wiążą się relacje i opowieści o uzdrowieniach i i innych nadprzyrodzonych wydarzeniach. Wiele z nich do dziś otoczone są kultem nie tylko miejscowej ludności, ale i pątników. Źródełka opatrzone fotografiami opisane są wg nazw miejscowości, w kolejności alfabetycznej. Na końcu książki są też pokazane na mapie Polski, co ułatwia ich umiejscowienie i dołączenie do naszych wakacyjnych i weekendowych planów. Stąd właśnie nasza niedzielna wycieczka do Koszęcina i do cudownego źródełka koło drewnianego kościoła Św. Trójcy. Wśród opisanych źródeł zobaczysz w albumie także Studnię Św. Szymona w Krakowie, źródełko w Kalwarii PacławskiejŚwiętą Wodę na Podlasiu, słynną prawosławną Grabarkę czy Jasną Górkę w Ślemieniu.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112029 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.