Cudowne Źródełka w Polsce

Cudowne Źródełka w Polsce

Atrakcje
2019-05-28
Od Wydawnictwa Aromat Słowa otrzymałam niedawno piękny album "Cudowne źródełka w Polsce" autorstwa Moniki Karolczuk, który opisuje 120 źródełek z różnych stron naszego kraju, z którymi wiążą się relacje i opowieści o uzdrowieniach i i innych nadprzyrodzonych wydarzeniach. Wiele z nich do dziś otoczone są kultem nie tylko miejscowej ludności, …

Od Wydawnictwa Aromat Słowa otrzymałam niedawno piękny album "Cudowne źródełka w Polsce" autorstwa Moniki Karolczuk, który opisuje 120 źródełek z różnych stron naszego kraju, z którymi wiążą się relacje i opowieści o uzdrowieniach i i innych nadprzyrodzonych wydarzeniach. Wiele z nich do dziś otoczone są kultem nie tylko miejscowej ludności, ale i pątników. Źródełka opatrzone fotografiami opisane są wg nazw miejscowości, w kolejności alfabetycznej. Na końcu książki są też pokazane na mapie Polski, co ułatwia ich umiejscowienie i dołączenie do naszych wakacyjnych i weekendowych planów. Stąd właśnie nasza niedzielna wycieczka do Koszęcina i do cudownego źródełka koło drewnianego kościoła Św. Trójcy. Wśród opisanych źródeł zobaczysz w albumie także Studnię Św. Szymona w Krakowie, źródełko w Kalwarii PacławskiejŚwiętą Wodę na Podlasiu, słynną prawosławną Grabarkę czy Jasną Górkę w Ślemieniu.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020