Święto Pary w Tarnowskich Górach

Święto Pary w Tarnowskich Górach

Atrakcje
2019-09-26
Zapraszam na Święto Pary, które odbędzie się 28 września 2019 na terenie Skansenu Maszyn Parowych przy Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Najważniejszą częścią festiwalu będzie prezentacja zabytkowych maszyn zasilanych parą, a na największą uwagę zasługuje pierwsza na Górnym Śląsku maszyna parowa uruchomiona w tarnogórskiej kopalni srebra, ołowiu i cynku Fryderyk w 1788 roku. To 32-calowa …

Zapraszam na Święto Pary, które odbędzie się 28 września 2019 na terenie Skansenu Maszyn Parowych przy Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Najważniejszą częścią festiwalu będzie prezentacja zabytkowych maszyn zasilanych parą, a na największą uwagę zasługuje pierwsza na Górnym Śląsku maszyna parowa uruchomiona w tarnogórskiej kopalni srebra, ołowiu i cynku Fryderyk w 1788 roku. To 32-calowa maszyna systemu Newcomen, sprowadzona z Wielkiej Brytanii, jej uruchomienie o godzinie 12.00 rozpocznie imprezę. Ponadto będą tu potężne walce drogowe, traktor parowy, blisko stuletnia ciężarówka, samochód napędzany parą oraz lokomobile. Dla dzieci przygotowano warsztaty i animacje. Będą też kulinaria i koncerty. W tym dniu parking Kopalni nie będzie dostępny, na imprezę można przyjechać bezpłatnie składem Śląskich Kolei Wąskotorowych z Bytomia lub londyńskim, piętrowym autobusem z Tarnowskich Gór.
Szczegóły tutaj.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111829 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.