Dni Karpia 2019 - wydarzenia na weekend

Dni Karpia 2019 - wydarzenia na weekend

Atrakcje
2019-10-03
4 października/piątek/ Kolacja rybna - Ryba do Syta MIEJSCE: Gospoda 8 Ryb Podczas kolacji zostaną podane dania z 8 gatunków ryb słodkowodnych pochodzących ze Stawów Milickich. Menu degustacyjne skomponowane jest w taki sposób, aby pokazać, jak różnie i zaskakująco mogą smakować milickie ryby. W roli głównej wystąpi oczywiście karp, ale nie zabraknie innych ciekawych gatunków i jeszcze …

4 października/piątek/
Kolacja rybna - Ryba do Syta
MIEJSCE: Gospoda 8 Ryb
Podczas kolacji zostaną podane dania z 8 gatunków ryb słodkowodnych pochodzących ze Stawów Milickich. Menu degustacyjne skomponowane jest w taki sposób, aby pokazać, jak różnie i zaskakująco mogą smakować milickie ryby. W roli głównej wystąpi oczywiście karp, ale nie zabraknie innych ciekawych gatunków i jeszcze ciekawszych technik kulinarnych.
KOSZT: 119 zł\os.
INFORMACJA: tel. 71 75 90 888, 534 964 120

4 października /piątek/
Kolacja rybna - Ryba do syta w Antoninie
MIEJSCE: Restauracja Lido, Antonin
Wybierz się do Antonina, by skosztować potraw rybnych rodem z kuchni wielkopolskiej. Tradycje przyrządzania ryb krzewili na tym terenie sami Radziwiłłowie! Restauracja Lido serwuje pełen wachlarz rybnych pyszności w najrozmaitszych postaciach (gorące dania i przystawki na zimno degustację wykwintnych potraw umili muzyka na żywo oraz pokaz znanego iluzjonisty- Macieja Kulhawika! 
KOSZT: 100 zł/os.
INFORMACJA: tel. 600 211 163

5 października /sobota/
Maraton Karpiowy o Puchar Karpiarza 2019
MIEJSCE: Drogoszowice
Jeśli masz własny sprzęt wędkarski i ochotę, by aktywnie spędzić czas nad wodą, Maraton Karpiowy o Puchar Karpiarza 2019 to coś dla ciebie! Zabierz rodzinę i znajomych do Gospodarstwa Rybackiego Drogoszowice – na terenie łowiska czeka na was piknik z lokalną gastronomią i możliwość skorzystania z rowerów wodnych. To doskonała propozycja dla rodziców z dziećmi, u których chcą zaszczepić pasję do wędkarstwa. 
KOSZT: bezpłatny 
INFORMACJA: tel. 697 316 635

5 października /sobota/
Bryczką w krainie stawów
MIEJSCE: Ruda Milicka
Zwiedź bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno, wyjątkowy pod względem przyrodniczym i kulturowym. Przejażdżkę połączysz z obserwacją ptaków przez lornetki pod fachową opieką ornitologa. Trasa wiedzie przez Stawno, Nowe Grodzisko,Dyminy, Grabownicę do Rudy Milickiej. Zgłoszenia najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczby osób (min.8) i ze względu na złą pogodę.
KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci w wieku 5–15 lat– 40 zł, osoby powyżej 15 lat – 60 zł/os.
INFORMACJA: tel. 665 145 094

5 października /sobota/
Rowerem na Ryko(Ptako)wisko
MIEJSCE: Stawno
CZAS TRWANIA: 16:00–19:00
Zobacz zlatujące się na noclegowisko żurawie i gęsi skąpane w zachodzącym słońcu. Posłuchaj klangoru żurawi przeplatającego się z rykiem byków jeleni czuwających nad swoim stadem. Jesień to spektakularna pora roku obfitująca w wielotysięczne stada ptaków zatrzymujące się w Dolinie Baryczy na wieczorny odpoczynek. W programie wycieczka rowerowa wokół kompleksu Stawno zakończona na Wieży Ptaków Niebieskich. Ornitolog podczas wydarzenia udostępnia lunetę. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli 25 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.
INFORMACJA: tel. 691 917 887

5–6 października /sobota–niedziela/
Pokazowe odłowy Ostoja – Milicz
MIEJSCE: Ostoja  Milicz
CZAS TRWANIA: 12:00–19:00
Przybądź do Ostoi konika polskiego, by zobaczyć na żywo tradycyjne odłowy na stawach rybackich. Piękno i nieskazitelna przyroda Ostoi są magnesem, który co roku przyciąga tu mieszkańców i turystów. Po pokazie odłowów można kupić świeżo odłowione ryby. Dla gości będą dostępne stoiska z różnymi produktami lokalnymi i stoiska gastronomiczne serwującą danie z ryb i nie tylko. Przygrywać będą zespoły lokalne – Marciny i Pierścienie. Na terenie Ostoi będzie możliwość zobaczenia koników polskich oraz wędkowania. 
KOSZT: bezpłatny
INFORMACJA: tel. 603 388 926 

6 października /niedziela/
Spacer z ornitologiem
MIEJSCE: Stawno 
CZAS TRWANIA: 9:00–13:00
Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. W programie spacer ścieżką przyrodniczą w kompleksie Stawno, połączony z obserwacjami. Ornitolog podczas wędrówki udostępnia lunetę. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli – 35 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.
INFORMACJA: tel. 691 917 887

6 października /niedziela/
Rajd rowerowy w ramach Europejskich Dni Ptaków
MIEJSCE: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach
CZAS TRWANIA: 10:00–14:00
Świętuj z nami Europejskie Dni Ptaków tak, jak można najlepiej – na rowerze z lornetkami! Październik to najlepszy miesiąc na ich obserwację przed odlotami. Rajd rowerowy połączony z obserwacjami ptaków i zwiedzaniem wystaw produktów lokalnych z terenu Doliny Baryczy. Trasa rajdu wynosi ok. 15 km i jest tak opracowana, by wiodła przez najpiękniejsze przyrodniczo tereny – stawy i lasy gminy Przygodzice. Rajd będzie prowadził doświadczony ornitolog. Na mecie rajdu uczestnicy będą mogli obejrzeć i zakupić produkty lokalne na terenie Karczmy Górecznik oraz skorzystać z posiłków oferowanych przez Karczmę.
KOSZT: 5 zł/os.
INFORMACJA: tel. 625 927 011

6 października /niedziela/
Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą
MIEJSCE: Stawy Przygodzickie
Wyrusz z nami bryczką na ornitologiczną przygodę w okolicach stawów przygodzickich. Postaramy się zobaczyć jak najwięcej gatunków ptaków wodnobłotnych (występuje tu około 50 różnych gatunków), np. perkoza dwuczubego, błotniaka stawowego, łabędzia niemego, gęgawy, rybitwy czarnej. Jednak nigdy nie wiadomo, jakie ptaki spotkamy. Naszym celem jest delektowanie się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie. Przewodnikiem będzie ornitolog Paweł Dolata z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego.
KOSZT: dzieci do lat 3 – bezpłatne, dzieci 4–13 lat – 30 zł, dorośli 50 zł/os.
INFORMACJA: tel. 512 392 243

6 października /niedziela/
Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu Karp w Lesie
MIEJSCE: Ruda Żmigrodzka 
Przekonaj się, jak piękna i atrakcyjna może być październikowa niedziela w otoczeniu malowniczych stawów. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji, m.in. występy lokalnych zespołów, liczne animacje dla dzieci oraz stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Żmigród i gościnnych jednostek. Imprezie towarzyszy Jarmark Lokalnych Producentów z Doliny Baryczy, gdzie będzie można skosztować karpia w różnej postaci, nabyć lokalne rękodzieło, owoce, przetwory, miody. W programie także IV już edycja konkursu kulinarnego „Carpie diem”, gdzie będzie można spróbować karpia na rożne sposoby i pomóc rozstrzygnąć, które danie jest najlepsze.
KOSZT: bezpłatny 
ORGANIZATOR: tel. 713 852 758, 

6 października /niedziela/
Niedziela z produktem regionalnym z Doliny Baryczy
MIEJSCE: Karczma & Hotel*** Górecznik
Cenimy sobie współpracę z dostawcami fantastycznych produktów z Doliny Baryczy – szczególnie tych z certyfikatem Dolina Baryczy Poleca. Na co dzień możecie je spotkać na półkach naszego stoiska regionalnego w Karczmie. Chcemy Wam pokazać kolejne doskonałe wytwory pracy ludzkich rąk, dlatego w ramach Dni Karpia zapraszamy Was na kolejny event pn. „Niedziela z produktem regionalnym”. Do Karczmy możecie w tym dniu przyjechać z przyjaciółmi na rowerach. Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym połączonym z obserwacjami ptaków i zwiedzaniem okolicy. Organizatorem rajdu jest Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach.
KOSZT: bezpłatny 
INFORMACJA: tel. 730 744 199 

Wydarzenia na które są wolne miejsca
- Maraton Karpiowy o Puchar Karpiarza 2019 – 05.10
- Rajd rowerowy w ramach Europejskich Dni Ptaków – 06.10 
- Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą – 06.10

WS. zapisów należy dzwonić na nr. telefonu podane przy każdym wydarzeniu.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1122729 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020