25 sierpnia - VI Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu

25 sierpnia - VI Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu

Atrakcje
2012-08-16

 Festiwal Sztuki Ludowej to projekt Towarzystwa  Poligrodzianie. Jest to unikalne w skali świata przedsięwzięcie, prezentujące  nie tylko oryginalne produkty, ale też te, które  czerpią inspiracje z  kultury ludowej np. pokazy mody. W ciągu tygodnia mieszkańcy i turyści uczestniczyć mogą w koncertach zespołów folklorystycznych z całego świata.
 
Punktem kulminacyjnym Festiwalu jest rekonstrukcja autentycznego  wesela  przy udziale prawdziwej Pary Młodej, w tym roku są to studenci Politechniki Poznańskiej. Po  obrzędzie zaślubin w kościele odbywa się wesele w pełnej scenografii,  którego uczestnikami są zaproszeni goście weselni oraz  wszyscy uczestnicy Festiwalu. Tegoroczne widowisko przebiegać będzie w obrządku rosyjskim, a za oprawę artystyczną odpowiada Zespół ludowy “Rossichy”.
 
Festiwal Sztuki Ludowej to jedyne przedsięwzięcie o tematyce kultury tradycyjnej tak mocno angażujące publiczność do aktywnego uczestnictwa  w kulturze. Odbywają się wówczas warsztaty  wokalne (śpiew biały, pieśni regionalne),  muzyczno-instrumentalne (instrumenty tradycyjne) i taneczne (taniec  ludowy) Tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą w  Poznaniu zamieniają się w festiwalowe miasteczko. 
 
Projekt wspiera Urząd Marszałkowski  Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa  Narodowego.
 
W lipcu 2012 Dyrektor Generalna UNESCO, pani Irina Bokova podjęła decyzję o przyznaniu patronatu UNESCO Festiwalowi Sztuki Ludowej, co świadczy o randze organizowanego wydarzenia.
 
Portal polskieszlaki.pl patronuje temu wydarzeniu.
Oficjalna strona Festiwalu
 
 
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1111425 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.