29 września - Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej

29 września - Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej

Atrakcje
2012-08-28

 Święto parowozów w Jaworzynie Śląskiej
 
29 września 2012 roku w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się już po raz drugi międzynarodowy zlot zabytkowych parowozów.
 
Do Muzeum znajdującego się w zabytkowej lokomotywowni z przełomu XIX i XX wieku przyjadą parowozy z Niemiec, Czech i Polski. Organizatorzy spodziewają się 6 parowozów.
 
Zabytkowe parowozy o godzinie 11.30 wjadą na teren Muzeum, gdzie odbędą się czynności wykonywane przy codziennej obsłudze parowozu - uzupełnianie węgla, nalewanie wody przed wyjazdem w trasę, kontrola i regulacja maszyn. Turyści będą mogli wejść do wybranych parowozów, dowiedzieć się o ich działaniu, historii, a także o przebytych trasach. 

 Gala Parowozów zakończy się nocą koncertami muzycznymi w ramach Dni Jaworzyny Śląskiej. W niedzielę 30 września na bocznicy nadal będzie można podziwiać parowozy. 
 
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118769 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020