Gwarki w Tarnowskich Górach

Gwarki w Tarnowskich Górach

Atrakcje
2012-08-29

7-9 września 2012 - Święto Tarnowskich GórW drugi weekend września zapraszamy do naszego rodzinnego miasta na Gwarki - największe tutejsze Święto trwające 3 dni.W tym czasie koncerty i kabarety na Rynku, karuzele, kramy i kramiki, a w niedzielne południe historyczny pochód nawiązujący do górniczej przeszłości miasta, wizyty króla Jana III Sobieskiego i innych znaczących wydarzeń. Barwny korowód przetacza się po głównych ulicach miasta, w tym roku wyjątkowo ominie Rynek.

W tym roku też po raz pierwszy podczas Gwarków imprezy towarzyszące będą odbywać się też na zamku w Starych Tarnowicach (ul. Pyskowicka, kilka km od centrum Tarnowskich Gór). Rycerze, białogłowy i dawne rzemiosło, a wieczorem - kat nawiedzi te strony...

Szczegóły imprez na zamku

 Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020