Kolejka podziemna w Kopalni Guido w Zabrzu

Kolejka podziemna w Kopalni Guido w Zabrzu

Atrakcje
2012-10-21

W Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu pojawiły się 2 nowe atrakcje - sala na głębokości 320 m pod ziemią której wnętrze jest przygotowane na organizowanie imprez pod hasłem Kultura na Poziomie.Drugą atrakcję jest pierwsza w Europie a może i na świecie turystyczna podwieszana kolejka podziemna. Przejazd kolejką to kolejna atrakcja dla zwiedzających poziomu 320, wydłużając tę trasę do 2,5 kilometra.Już od dzisiaj turyści mogą poczuć się w tej zabytkowej kopalnia w zabrzu jak prawdziwi górnicy zjeżdżający na szychtę.

Oficjalna strona Kopalni Guido

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020