Ruszaj na zimowy spacer!

Atrakcje
2012-12-07

Piękna zima za oknem, dlatego zachęcamy Was do zimowych spacerów z zaczerwienionymi policzkami. Takie wędrówki w słoneczku i mrozie sprawią, że poczujecie się bardziej radośni!

Dziś polecamy Park w Świerklańcu - wspaniałe miejsce na spacery o każdej porze roku. Ten historyczny park leży pomiędzy Tarnowskimi Górami a Piekarami, przy głównej drodze w miejscowości Świerklaniec. Latem bywa tu bardzo tłoczno, ale zimą z pewnością nie będzie problemu z parkingiem.

W parku można zobaczyć Pałac Kawalera i zabytkowy kościółek oraz zabytkowe rzeźby - są to pozostałości po wspaniałej rezydencji, jaka stała tu niegdyś, właśności możnego rodu Henkel von Donnersmarck. Niezwykły pałac, który był centralnym punktem posiadłości nazywany był Małym Wersalem i urodą mu nie ustępował.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112229 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.