Ruszaj na zimowy spacer!

Atrakcje
2012-12-07

Piękna zima za oknem, dlatego zachęcamy Was do zimowych spacerów z zaczerwienionymi policzkami. Takie wędrówki w słoneczku i mrozie sprawią, że poczujecie się bardziej radośni!

Dziś polecamy Park w Świerklańcu - wspaniałe miejsce na spacery o każdej porze roku. Ten historyczny park leży pomiędzy Tarnowskimi Górami a Piekarami, przy głównej drodze w miejscowości Świerklaniec. Latem bywa tu bardzo tłoczno, ale zimą z pewnością nie będzie problemu z parkingiem.

W parku można zobaczyć Pałac Kawalera i zabytkowy kościółek oraz zabytkowe rzeźby - są to pozostałości po wspaniałej rezydencji, jaka stała tu niegdyś, właśności możnego rodu Henkel von Donnersmarck. Niezwykły pałac, który był centralnym punktem posiadłości nazywany był Małym Wersalem i urodą mu nie ustępował.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020